KATEGORİLER

Sinek Isırıklarının Müellifi

Sinek Isırıklarının Müellifi Kategori: Roman Yazar: Barış Bıçakçı Yayınevi: İletişim Dil: Türkçe Sayfa: 165 Sayfa

 SİNEK ISIRIKLARININ MÜELLİFİ – Barış Bıçakçı / ROMAN

Kararsız kaldığımız kitaplardan biri oldu. Oldukça akıcı, dili sade, ancak gel gör ki bittikten sonra damakta ne acı ne tatlı bir iz bırakmadı. Biz tercihimizi kitaplığımıza koymamaktan yana kullandık. Bizim tam tersimize yazarı ve bu kitabını çok beğenenlerde olacaktır. Beğenilmeyecek değil , sadece iz bırakmadan çıkıp gitmesi hayatımızdan, biz de bu kanaati oluşturdu. ·         https://www.facebook.com/pages/Kitap–Okumak–‰C4‰B0ster–misin/327927040637181

·         http://www.youtube.com/user/KitapOkumak

https://twitter.com/kitap_okumak Normal 0 21 false false false TR X–NONE X–NONE

Arka Kapaktan :“Cemil’in bütün gün evde ruhsal söküklerle uğraştığını da biliyordu Nazlı. Ev, iplik parçalarıyla, kırpıklarla dolu oluyordu, iki ucu bir araya getirilememiş hatıralarla ve partal fikirlerle. Yaşamak bu küçük evde de eksik kalıyordu; elli dört metrekare içinde Cemil’in yetişemediği, tamamlayamadığı şeyler vardı. Sessizlikler vardı. Hissettiği şeyi tam o anda kimseye söyleyememiş Cemil’in kuytuya köşeye bıraktığı sessizlikler, yutkunmalar ve toz.”

 

Aşk üzerine küçük bir roman. 

Toplu konutta aşk ama...

Edebiyat üzerine küçük bir roman. 

Edebiyatla hayatın birbirine karıştığı ama...

Arkadaşlıklar üzerine bir roman. 

Hepsi üç kişi ama...

Barış Bıçakçı’dan yeni bir kitap. Aması yok.

 

“Ben Barış Bıçakçı’nın metninde... kendine has bir üslup görüyorum. Kısa cümlelerle, fazla derine inmiyormuş gibi gözükerek ince ayrıntılarda kahramanlarını var ediyor. Yalın bir anlatımı var, parlatmıyor, gereksiz cümlelerle şişirmiyor... Kısa, çok kısa bölümler ilk bakışta birbirleriyle ilgisiz gibi görünseler de bir bütünü oluşturuyorlar.  Son zamanlarda tek tipleşen, olaya dayalı roman anlayışına karşı kendine has dili, anlatımı, kurgusuyla seçkinleşiyor Barış Bıçakçı.”

Metin Celâl