KATEGORİLER

Son Aşk Çiçeği

Son Aşk Çiçeği Kategori: Roman Yazar: Ali Ünal Yayınevi: Yitik Ülke Dil: Türkçe Sayfa: 128 Sayfa

 SON AŞK ÇİÇEĞİ – Ali Ünal / ROMAN

Yazarın ilk eseri ´´Alaca Dünyam ve Yalnızlığım´´ ı okuyup beğendikten sonra, yeni çıkan bu romanınıda hemen edindik ve okumaya başladık. Bu romanda gelecek nesillerimizin ve dostlarımızın okumaları için kütüphanemizdeki yerini aldı.

İlk romanda olaylar belli ki yazarın kendi çocukluk yıllarında yaşadıklarından hareketle kağıda dökülmüştü. Bu kitap bir kurgu ile yola çıkmış fakat kalem daha kuvvetlenmiş, olaylar oldukça başarılı resmedilmiş. Khaled Hosseini´nin Uçurtma Avcısı´nda Afganistan´da ki savaşın çirkin yüzünü gördüğümüz gibi bu romanda yazar güçlü kalemi ile sizi Libya´da yaşanan çatışmaların içine alıyor . Veya bir başka bölümde köy çocuklarının halini, giyimlerini, babaları ile olan ilişklerini (veya ilişkisizliklerini) bir kaç satırda öyle güzel betimliyor ki o çocukları hemen yanı başınızda görebiliyorsunuz. 

Roman okuma arayışı içinde olanlara öneriyoruz.

·         https://www.facebook.com/pages/Kitap–Okumak–‰C4‰B0ster–misin/327927040637181

·         https://twitter.com/kitap_okumak 

Arka Kapaktan :

Gerçek yaşamınız aslında bir hayal, hayalleriniz asıl gerçeklik olsa ne yapardınız? Bu bir hayalin, hayallerinde çizdiği dünyanın gerçekliğinde yaşayan sıradan bir adamın romanı. Hayranı olduğu kadının sevgisini kazanmak için çabalayan, önündeki engelleri birer birer aşarken düşlerinden en büyük tokadı yiyen Civan’ın yolculuğu... Civan’ın Hayal İşletim Merkezi’nden habersizce yaşarken kurduğu hayaller bir gün apansız kapısını çalar. Sonrası ise gerçek bir macera… Hayallerle bezeli bu romanını okurken benzersiz bir âleme dalacaksınız. 

“Alaca Dünya ve Yalnızlığım” adlı ilk romanıyla sizleri engelli gerçekliklerle yüzleştiren yazar Ali Ünal’dan yine sıra dışı bir roman. “Son Aşk Çiçeği” aşkın kimyasının hayal âlemine karıştığı, hayallerinin derinliğinde kaybolan bir doktorun aşk esaretiyle dolu öyküsü. Son Aşk Çiçeği aşkın en değerli emanetini sizlerle buluşturuyor. 

***

"...Uyan… Uyan Civan, uyanmalısın. Uyanınca kâmil olacaksın, hayal kurdukça bileceksin. Hayalledikçe yüreğini göreceksin. Gönülden göreceksin. Uyan. Uyan Civan. Uyan ki bilesin aşkı. Aşkı göresin. Her yerde aradım seni bilesin. Uyan uykusu çok gözlerini arala. Bu şehir seni sevgiliye benzetir uyan. Memleketin, bozkırın seni bekler uyan Civan. Meyran seni bekler. Anan, bacın seni bekler. Uyan, uyan yılgın uykudan. Silkelen, kendine gel, uyan Civan."