KATEGORİLER

Da Vıncı Şifresi

Da Vıncı Şifresi Kategori: Roman Yazar: Dan Brown Yayınevi: Altın Kitaplar Dil: Türkçe Sayfa: 495 Sayfa

 DA VINCI ŞİFRESİ – Dan Brown / ROMAN

Bizim anlayışımıza göre hiç bir şey okumanın yerini tutmaz çünkü okuma eylemi, beynin jimnastiğidir. Her şeye rağmen, hele kitabın sürükleyici olmasına rağmen bizim önerimiz, bir istisna yapın ve bu kitabın filmini izleyin. Filmi daha net ve anlaşılır olmuş açıkcası. Bu kitabı bitirmek için  harcayacağınız sürede iki kitap bitirebilirsiniz pekala. Aynı şeyi yazarın diğer kitapları içinde düşünüyoruz.  Avrupa´da sahaflarda en çok yazarın kitaplarının bulunması sizde de bir kanı oluşturabilir belki.

www.hamdicatal.com/genel-kultur/da-vinci-sifresi-dan-brown-tavsiye#  bu adreste bir başka okur yorumu okunabilir. blog.milliyet.com.tr/da-vinci-sifresi---avrupalilar-gercekten-dinsiz-mi-/Blog/

burada da farklı bir yorum bulabileceksiniz.

Kitaptan: ***Pek çokları, aptal kalabalığı aldatarak,yanılsamalardan ve sahte mucizelerden gelir elde etmiştir.

***İnsanlar ulaşmak istediklerini elde etmekten çok, korktuklarının başlarına gelmemesi için daha büyük tehlikeleri göze alırlar.

***İsa´nın mesajı barıştır... vahşete karşıdır... sevgidir. Silas’a başlangıçtan beri öğretilen ve kalbinde taşıdığı mesaj buydu. Ve şimdi, İsa düşmanlarının yok etmeye çalıştıkları mesaj da buydu. Tanrıyı şiddetle tehdit edenler şiddetle karşılaşacaklardır. Bunu kaldıracak ve değiştirecek kimse yoktur.

 

www.facebook.com/Kitap-Okumak-%C4%B0ster-misin-327927040637181/  www.youtube.com/user/KitapOkumak/videos 

 

Arka Kapaktan :

Da Vinci Şifresi satışa çıktığı ilk haftanın sonunda büyük bir başarı kazandı. New York Times´ın ´en çok satanlar´ listesine "1  Numara "dan girdi. Aynı zamanda Wall Street Journal, Publishers Weekly ve San Francisco Chronicle´ın ´en çok satanlar´ listesinde ilk sıradaki yerini uzun süre korudu. Colombia Pictures kitabın film haklarını satın aldı. Harvard Üniversitesi Simge–Bilim Profesörü Robert Langdon, Paris´te iş gezisindeyken, gece yarısı, Louvre´un yaşlı müdürünün ölü bulunduğu haberini alır. Langdon ve yetenekli Fransız kriptoloji uzmanı Sophie Neveu, cesedin etrafındaki izleri takip ederek bu garip esrar perdesini araladıkça, ipuçlarının onları Da Vinci´nin tablosuna götürdüğünü keşfederler. Büyük usta bu sırrı herkesin görebileceği bir yere, ünlü eseri Mona Lisa tablosunun içine gizlemiştir.Langdon bu garip bağlantıyı açığa çıkarınca tehlike artar. Cinayete kurban giden müze müdürü de, Sir Isaac Newton, Botticelli, Victor Hugo, Da Vinci ve aralarında diğer ünlülerin de bulunduğu gizli bir kuruluş olan Sion Manastırı Derneği´nin bir  üyesidir .Langdon, aydınlatmaya çalıştıkları bu tehlikeli sırrın yüz yıllardır tarihin derinliklerinde gizlendiğinden şüphelenir. Böylece Paris ve Londra sokaklarında amansız bir kovalamaca  başlar . Langdon ve Neveu, kendilerini, atacakları her adımı önceden bilen esrarengiz olduğu kadar da çok zeki olan bir adamla karşı karşıya bulurlar. Eğer bu karmaşık bilmeceyi çözemezlerse Priory´nin büyük yankılar uyandıracak bu çok eski gerçeği ebediyen kaybolacaktır.