KATEGORİLER

Aylak Adam

Aylak Adam Kategori: Roman Yazar: Yusuf Atılgan Yayınevi: Y K Y Dil: Türkçe Sayfa: 159 Sayfa

 AYLAK ADAM – Yusuf Atılgan / ROMAN

Zor karakterlerle dolu bir öykü. Bazı kitapların kaderi böyledir. Kimi okurlar göklere çıkarırken kimileri de pek beğenmeyebilirler. Roman hakkında aşırı uçlarda değerlendirmelere rastlayabilirsiniz. Okumanın o kadar da kolay olmayacağını bilmeniz de yarar var.

http://birazkitap.blogspot.com/2013/03/aylak–adam.html veya  erenhatirnaz.wordpress.com/2015/05/10/aylak-adamyusuf-atilgan-incelemesi/ buradan farklı yorumlara ulaşabileceksiniz.

 Kitaptan: * İnsanları yalan söyledikleri zaman dinlemeyi severim. Olmak istedikleri ama olamadıkları ´´kişi´´yi anlatırlar .

 * Bir gün sana dünyada katlanılacak tek şeyin sevgi olduğunu öğreteceğim.

* İnsanlar haksızken daha çok bağırırlar.

* Konuşmam yetmiyormuş gibi düşünmeye de başladım. En kötüsü buydu. Çoğu insanlar gibi düşünmeden konuşsaydım kimse bir şey demeyecekti ama ben düşündüğümü söylemeye kalktım.

* Böyle içten yalnız çocuklar gülebilir. Bir de deliler...

* İnsanın geleceğini bedenlerinin, yüzlerinin biçimi düzenler.

* Hepimiz korkağız. Korktuğumuz için severiz; korktuğumuz için yaşarız; korku yüzünden öldürürüz.  En kötüsü kısa sıkıntılardan korkarız

·         https://www.facebook.com/pages/Kitap–Okumak–‰C4‰B0ster–misin/327927040637181

·         http://www.youtube.com/user/KitapOkumak

https://twitter.com/kitap_okumak

Arka Kapaktan :

Her şeye ´karşı´ duran, ´karşı´ çıkan, ´karşı´ olan bir adam... Aylak Adam... Bir adı bile yok. ´C.´ diyor Yusuf Atılgan kısaca. İnsan her şeye bunca ´karşı´yken kendine de ´karşı´ olmadan nasıl sürdürebilir bir ´karşı´ yaşamı? C., sıradanlığa, tekdüzeliğe, alışılmışın kolaycılığına hiç mi hiç katlanamıyor. Hem farklıyı, hem doğru olanı arıyor. Çabasının boşuna olduğunun da farkında üstelik.