KATEGORİLER

Kalbin Direnişi

Kalbin Direnişi Kategori: Psikoloji Yazar: Kemal Sayar Yayınevi: Karakalem Dil: Türkçe Sayfa: 180 Sayfa

 KALBİN DİRENİŞİ– Kemal Sayar / PSİKOLOJİ

Bize sorarsanız Kemal Sayar her evde, her kütüphanede olmalı. Hayata dair süzgeçten geçmiş sağlıklı bilgiler, görgüler almak mümkün bu güzel insandan. Toplumlar içlerinden çıkardıkları değerleri ne kadar çabuk fark ederlerse hem o toplum kazanır, hem o değerli insan yeni ve doğru üretimleri için moral bulur, hem de yeni değerler kazanılır. Uslubuna alıştıktan sonra bırkamazsınız Kemal Sayar´ı. Kitapları genelde makalelerden oluşur, evde, vapurda, randevuyu beklerken aklınıza gelen her yerde okuyabilirsiniz.. Elbette kitap okuma alışkanlığını yeni kazanmaya başlayan biri için kitaplar biraz ağır gelebilir, ama kendine yatırım yapmak isteyen, insana ve dünyaya doğru bir gözün yardımı ile bakıp tanımak isteyenler için öneririz.

Biz tabii ki okuduk, kütüphanemize koyduk ve tıpkı Leyla Navaro gibi, Doğan Cüceloğlu gibi, Seda Diker gibi, bütün kitaplarını okuyup ´Kemal Sayar´ kitaplığı oluşturmak gayretindeyiz.

www.kitapokumakistermisin.com

Arka Kapaktan :

Başdöndürücü bir rüzgar esiyor etrafımızda. Kronolojik zaman alabildiğine hızlanmış, durmadan imge yığıyor önümüze. Herşey çok hızlı, o yüzden hiçbir şey kökleşemiyor. Yer tutmak çok zor. Çok sayıda doğru var, ama hiçbir doğru kişinin iç aleminde ruhu sükuna erdirecek yoğunluğa ulaşamıyor. Hepimiz buradayız ve bir orası yok. Köksüz, yurtsuz, kimsesiz, yalnız.  Anne   babalarımızdan  dahi emniyet almadan.. 

Böyle diyor Kemal Sayar bu kitabında ve bir çağın, bir toplumun, bir kuşağın serencamını, açmazlarını, çözülme ve savrulmalarını ustalıkla irdeliyor. Akla ve ruha dokunan incelikli çözümlemelerin eşliğinde, hepimiz için kalbin direnişi´ni merkeze alan bir çıkış yolu öneriyor. Çünkü,  sadece  kalbi olanlar içlerindeki mucizeleri görebilir ve  sadece  kalbi olanlar kötülüğe karşı direnebilir.