KATEGORİLER

Ergen Terapisi

Ergen Terapisi Kategori: Psikoloji Yazar: Irvin D. Yalom Yayınevi: Prestij Dil: Türkçe Sayfa: 358 Sayfa

 ERGEN TERAPİSİ - Irvin D. Yalom / PSİKOLOJİ

Psikoloji alanında eğitim gören üniversite öğrencileri ve bu alanda mesleki faaliyet gösteren profesyonel psikologlar için kaynak kitap olarak baş vurulabilecek bir çalışma. Ortalama bir okur bu alana yüksek ilgisi yoksa bilim dili ile hazırlanmış bu eser yorucu olabilir. Arzu ederseniz www.kitapyurdu.com/kitap/ergen-terapisi/108192.html linkinde kitapla ilgili çok sayıda okur değerlendirmelerine göz atabilir veya aydinmertoglu.blogcu.com/irvin-d-yalom/6341474 linkinde yazarı ve diğer çalışmaları daha yakından tanıyabilirsiniz.

www.facebook.com/www.kitapokumakistermisin/  www.youtube.com/user/KitapOkumak/videos

Arka Kapaktan:  Ergen Terapisi, ergen gelişimi üzerine özlü ve güncel bilgiler vermenin yanı sıra anksiyete bozuklukları, depresyon, yeme bozuklukları, somatizasyon, davranım bozukluğu ve psikoz gibi rahatsızlıkların etkili klinik tedavisi konusunda adım adım rehberlik etmektedir. Yazarların her biri, ergen tedavisi konusunda uzmanlığa sahiptir ve alanlarındaki en son bilgiler ile klinik teknikleri sunmaktadırlar.

Ergenlikte ortaya çıkan psikopatolojiler konusunda canlı vaka örnekleri veren, klinik bilgeliği damıtıp toparlayan tutkulu bir çalışma. Bu mükemmel kitap, psikiyatrik problemi olan gençlerle çalışmanın heyecanının ve meydan okuyan yanlarını da başarıyla aktarıyor.

Gregorg K. Fritz, M.D.
Brown Üniversitesi Tıp Fakültesi psikiyatri prpfesörü ve direktörü