KATEGORİLER

Akılcı Yaşam Kılavuzu

Akılcı Yaşam Kılavuzu Kategori: Psikoloji Yazar: Albert Ellis Yayınevi: Hyb Yayınları Dil: Türkçe Sayfa: 266 Sayfa

 AKILCI YAŞAM KILAVUZU - Dr. Albert Ellis ve Robert A.Harper / PSİKOLOJİ

Psikiyatr olan yazarların yıllar içinde hastaları ile olan çalışmalarından kazandıkları tecrübe ile kaleme aldıkları kaynakcalı bir kitap. Okunması biraz ilgi ve emek ister. İnsan psikolojisine meraklı okurlara önerilir. http://lovepeaceandharmony.org/profiles/blogs/akilci-ya-am-kilavuzu-i-kisim-mutlulu-umuzda-akilci-d-nmen-n adresinde eserle ilgili uzun bir yorum okuyabilirsiniz.

www.kitapyurdu.com/kitap/akilci-yasam-kilavuzu/73510.html adresinde çok sayıda okurun kitapla ilgili kısa değerlendirmeleri kitabı okumak isteyenlere fikir verebilir.

www.youtube.com/user/KitapOkumak/videos   www.facebook.com/Kitap-Okumak-%C4%B0ster-misin-327927040637181/

Arka Kapaktan :

"Bu, bugüne dek yayımladığım en önemli kitaplardan biri. Geçmişte bir standart oluşturdu ve büyük olasılıkla gelecek yıllarda da bir standart olmayı sürdürecek. Kuşkusuz bu yeni baskı, günlük yaşamlarında, daha önce eşi görülmemiş zorluklarla karşı karşıya kalan günümüz okurları için daha da yararlı olacak."
- Melvin Powers, Yayıncı-
Pek çokları tarafından psikoterapi konusunda şimdiye dek yazılmış en iyi kitap sayılıyor.
Kendi kendinizi çözümlemek için gereken dürüstlüğe sahipseniz, bu hayatınızda okuduğunuz en önemli kitap olabilir. Çünkü bu kitap, size hiçbir vaatte bulunmamasına karşın, okuduğunuz bütün kendini geliştirme kitaplarının toplamından daha yaralı olabilir.
Düşünsel Duygulanımcı Davranış Terapisi, her zeki insana, herhangi bir şey için kendini mutsuz hissetmekten vazgeçmeyi öğretebilir. Dolaysız ve dolambaçsız yöntemler, size kendinizi gereksiz yere üzmek için neler yapabileceğinizi gösteriyor. Zararlı duygu ve davranışları değiştirmek için önerilen bu kullanışlı ve kanıtlanmış yöntemler; yazarların terapist ve tüm dünyada terapist eğitmeni olarak edindikleri geniş deneyimi yansıtmakta ve gerçek anlamda yüzlerce araştırmayla desteklenmektedir.
Akılcı Yaşam Klavuzu, sorunları olan bireylere aradıkları yanıtları sunar ve herkese, kendini daha iyi hissetmesi ve yaşamıyla daha etkili bir biçimde başa çıkması için yardım ediyor.