KATEGORİLER

İnsan Olmak

İnsan Olmak Kategori: Psikoloji Yazar: Engin Geçtan Yayınevi: Remzi Kitabevi Dil: Türkçe Sayfa: 191 Sayfa

 İNSAN OLMAK – Engin Geçtan / Psikoloji – (Kendini Tanımak)

  Gayet isabetli analizleri, incelikli ve sağlam tespitleri ile kendini tanıma ve belki de yeniden tanımlama sürecinde okuyana ışık tutup yol gösterecek nadide bir eser. Bu tarz eserler okumamış olsanız dahi, çekinmeyin ,alın, okuyun, birkaç sayfa sonra sizi de saracak ve yepyeni farkındalıklar yaşayarak elinizden bırakmadan  bitireceksiniz.

Bu kitap bittikten sonra tabii ki Engin Geçtan’ı daha yakından tanımak üzere diğer  eserlerini de okumak isteyeceğinize inanıyoruz.

 Kitap Kategorisi : DÖRT YILDIZ 

Akıcılık : Bilimsel temelli bir yazar ve eser olmasına rağmen nerede ise bir roman akıcılığında okunan bir eser. Hele insan psikolojisi hakkında ilginiz varsa elinizden bırakamayacaksınız. 

Hayata Katkı : Şüphesiz hayatınıza, net ve bilimsel kökenli doğru katkıda , bulunacak bir kitap.

Kalıcılık : Gezegenler arası yolculuk yapılacak dönemlerde de okunacak kalite ve özgünlükte bir eser. 

Başucu Kitabı : Ara ara dönüş yapıp bir bölümünü veya not aldığınız kısımları okumak ihtiyacı hissedeceğiniz bir kitap olduğunu düşünüyoruz.

 www.kitapokumakistermisin.com

 Kitaptan :

     ´  Yaşamak  ve sevmek birbirinden ayrı olgular değildir. 
Yaşam  bir ´´ tercihler süreci ´´ dir ve insan nasıl isterse öyle olur, ama sonuçlarını da kabullenmek koşuluyla

 Arka Kapaktan : 

İlk kez yayımlandığı 1983´ten günümüze defalarca baskı yapmış ve okurla kurduğu yapıcı ilişkiyi kanıtlamış olan bu kitabında Engin Geçtan insan olmanın ikilemini şöyle anlatır: "Çağdaş toplumlar kendine özgü bir olguyu da birlikte getirmiştir. İnsan eskisinden çok daha fazla sayıda insanla, çok daha kısa süreli, daha yüzeysel ilişkiler kurma eğilimindedir. 
Bu, soğuk bir günde karşılaşan bir grup kirpinin öyküsüne benzer. Kirpiler ısınabilmek için birbirlerine sokulurlar, ama dikenleri birbirine batar. Birbirlerinden ayrıldıklarındaysa soğuktan rahatsız olurlar. İleri geri hareket ederek sonunda dikenlerini batırmadan birbirlerini ısıtabilecekleri en uygun uzaklığı bulurlar.

Son yirmi yılın dünyasındaki sosyal ve maddi değişimler düşünülürse, kirpilerin birbirine daha da çok ihtiyaç duyduğunu, her kirpinin bu ikilem karşısında kendi cevabını bulması gerektiğini, tam da bu yüzden İnsan Olmak´ın bugün daha da güncel olduğunu söyleyebiliriz.