KATEGORİLER

Şimdi´nin Gücü

Şimdi´nin Gücü Kategori: Psikoloji Yazar: Eckhart Tolle Yayınevi: Akaşa Dil: Türkçe Sayfa: 247 Sayfa

 ŞİMDİ´nin GÜCÜ – Eckhart Tolle / PSİKOLOJİ – Ruhsal Gelişim

 Bu kitabı okumamak bir kayıptır...Fazla söze gerek yok. dengemerkezi.com/blog/2016/04/12/simdinin-gucu/  arzu ederseniz bu linki tıklayarak Şimdi´nin Gücü hakkında biraz daha fazla yorum alabilirsiniz.

www.facebook.com/Kitap-Okumak-%C4%B0ster-misin-327927040637181/  www.youtube.com/user/KitapOkumak/videos

Kitaptan: *** Varlığınızın kutsal mevcudiyeti şimdi burada bulunmaktadır. O uzak bir gelecekte değil, şimdi buradadır: O içimizde bulunan ve yaşam karmaşasının daima ötesinde olan bir yer, sözlerin ötesinde dingin bir dünya, karşıtı olmayan bir mutluluktur. O sizin ellerinizde bulunmaktadır. Şimdi´nin gücünü keşfedin.

***Sizin geçmiş olarak düşündüğünüz şey eski bir şimdi´nin zihinde depolanmış anısıdır. Siz geçmişi hatırladığınızda anıyı yeniden canlandırırsınız ve bunu şimdi yaparsınız. Gelecek ise hayal edilen şimdi´dir, o zihin projeksiyonudur.Gelecek geldiğinde, Şimdi olarak gelir. Siz gelecek hakkında düşündüğünüzde, bunu şimdi yaparsınız.
Geçmiş ve gelecek aşikar biçimde, kendi başına bir realiteye, bir gerçekliğe sahip değildir. Onun realitesi Şimdi´den ödünç alınmıştır.

***Geçmişe ve geleceğe ne kadar çok odaklanırsanız, şu ânı o kadar kaçırırsınız. Yani asıl değerli olan şeyi.

***Gerçek aşk seçici değildir. Tıpkı güneş ışığının seçici olmaması gibi.

 Arka Kapaktan :

Üstat Eckhart Tolle kısa sürede  bir  bestseller haline gelen bilgelik dolu bu eserinde bilincimizde ve  yaşamımızda  mucizevi  bir   değişim  yaratabilecek evrensel  bir  öğreti sunuyor. Tolle, tüm ıstırap, endişe ve korkulalarımızın, dolayısıyla mutsuzluğumuzun gerçek kaynağını  çarpıcı   bir  biçimde gösterip, onu şimdi ve burada nasıl aşabileceğimizi, huzur ve  mutluluğa  hemen şimdi nasıl kavuşabileceğimizi, bilincimizi hemen şimdi dönüşüme uğratıp nasıl aydınlanabileceğimizi, gerçek Var´lığımızla hemen şimdi nasıl birleşebileceğimizi anlatıyor. Eleştirmenler böyle  bir  kitabın çok  nadir  olarak geldiği  konusunda  görüş birliğine varırken, okurlar  yaşamlarında   olağanüstü   değişimlerin   meydana  geldiğini bildiriyorlar. Şimdi´nin  Gücü  yaşamımızın   her anının   bir  mucize olduğunu  fark  etmemizi sağlıyor ve büyük  bir  yetkinlikle Şimdi´nin  gücüne  nasıl erişebileceğimizi açıklıyor.