KATEGORİLER

İstanbul´un Halleri

İstanbul´un Halleri Kategori: Hikaye Yazar: Aziz Nesin Yayınevi: Nesin Yayınevi Dil: Türkçe Sayfa: 154 Sayfa

 İSTANBUL´un HALLERİ – Aziz Nesin / Öykü

Usta kalemin İstanbul´da yaşayıp gözlemlediği olayları kaleme aldığı klasik bir  eseri.  Bu kitabı e–book olarak da okumanız mümkün artık.   www.goodreads.com/book/show/12680658–stanbul–un–halleri

Arka Kapaktan :

1972’de kurulan Nesin Vakfı, ortalama 40 çocuğu ve 20 çalışanıyla gönüllüleri de sayarsak 70 kişilik cıvıl cıvıl bir
ailedir. Vakfın ana binası Çatalca’da, 15 dönümlük yemyeşil bir bahçe içindedir. Her çocuğun ayrı bir odası vardır. İlk ve orta eğitimdeki çocuklarımız Çatalca’daki devlet okullarında okurlar. Yüksek öğretimdeki gençlerimiz, bulundukları kentlerde, varsa Nesin Vakfı’nın evlerim yoksa kiralanan bir evde ya da yurtlarda kalırlar.İlkokul çağına girmeden vakfa giren çocuklar bir meslek edininceye, daha doğrusu kendi ayakları üstünde duruncaya değin, vakfın koruması altındadır.

Nesin Vakfı’nda neredeyse yok yoktur. Yirmi beş bin kitaplık kütüphanesi, tiyatro salonu, yüzme havuzu,spor ve oyun alanları, seramik atölyesi, müzesi, bilgisayar odası, hayvanları (inek, koyun, keçi, tavuk,güvercin, tavşan, hindi, ördek, tavuskuşu…) çeşit çeşit meyve ağaçları, sebze bahçeleri, marangozhanesi…Ve elbette Aziz Nesin her zaman bizimle birliktedir. Nesin Vakfı’nın gelirleri, Aziz Nesin’in yapıtlarının telif haklarından, Nesin Vakfı’nın konutlarının kiralarından ve bağışlardan oluşmaktadır.