KATEGORİLER

Asansördeki Kadın

Asansördeki Kadın Kategori: Hikaye Yazar: Helen Tursten Yayınevi: Dharma Edebiyat Dil: Türkçe Sayfa: 172 Sayfa

 ASANSÖRDEKİ KADIN – Helene Tursten / ÖYKÜ

Uzun yıllar hemşirelik yapan yazarımız, daha sonra meslek hayatı boyunca dinlediği hayalet hikayelerini bu kitapta toplamış. Elinize aldığınızda bırakamayacağınız kadar sürükleyici. Ancak kitabı bitirdiğinizde geriye ne kaldı derseniz, kocaman bir hiç. Okuma alışkanlığı kazandırmak veya yoğun zihin aktivesi gösterip te yorulan beyinler için değişik olması nedeni ile önerilebilir. Geriye bir şey bırakmasada akıcılığı ve değişik konusu nedeni ile kütüphanemizde yer aldı bu kitap tabii ki alt raflarda ;))

www.kitapokumakistermisin.com

Tanıtım Bülteninden :

Asansördeki Kadın, bir hayalet hikâyeleri kitabı. Birçok romandan, filmden, hatta televizyon dizisinden biliyoruz; yaşamla ölümün bu kadar yakın ve çoğu zaman aynı anda yaşanabildiği hastaneler, hayalet hikâyelerinin başat mekânları olarak karşımıza çıkıyorlar. İsveçli yazar Helene Tursten de, uzun yıllar hemşirelik yapmış. Dolayısıyla, kitaptaki birçok hikâye bu temele dayanıyor; kitaba isimini veren hikâyede olduğu gibi...

Arka Kapaktan :

 

Ve karşınızda Helene Tursten’in “hayalet hikâyeleri koleksiyonu”; gerçekten tüylerinizi ürpertmesi dileğiyle… “… Pencereden yağmurlu bir gece ve zifiri bir karanlık görünüyordu. Kendi kendime bir şarkı mırıldanarak bulaşıkları yıkamaya başladım. Birden arkamda birinin olduğunu hissettim. Çok yakınımdaydı. Birinin enseme üflediğine yemin edebilirdim. İlk önce kocamın tekrar aşağıya indiğini ve beni boynumdan öpmek istediğini düşündüm. Bu yüzden ona yaslanayım diye geriye doğru kısa bir adım attım. Az kalsın düşüyordum, çünkü orada beni bekleyen kaslı bir göğüs yoktu. Camlı veranda bomboştu.”