KATEGORİLER

Çılgın Babam

Çılgın Babam Kategori: Hikaye Yazar: Zeynep Cemali Yayınevi: Günışığı Kitağlığı Dil: Türkçe Sayfa: 173 Sayfa
Normal 0 21 false false false TR X–NONE X–NONE

ÇILGIN BABAM – Zeynep Cemali / Öykü

 

     Sıcacık bir öykü derler ya işte bu kitap için doğru bir tanımlama. Kim demiş bu kitap için çocuk / gençlik kitabı diye! Anne babaların, özellikle babaların bu kitabı okuyup, yola öyle devam etmelerini öneririz.

    Bir baba, gerçek bir baba tarihe işte böyle güzel not düşebilirdi. O çocukluğunu doya doya yaşayan biri de böyle güzel eserler yazabilirdi. Zeynep Cemali’nin artık yazamayacağını bildiğimiz için üzgünüz. Umarız cennette o ‘Çılgın Baba’ ile birlikte çılgınlıklarına devam ediyordur. Handan hanım, ne yapıyor acaba?

     Kitabı öneren arkadaşımıza en içten teşekkürlerimizi buradan bir kez daha sunuyoruz. Öneri olmasa idi böyle güzel bir kitapla hiçbir zaman tanışamayacaktık belki de.

 

www.kitapokumakistermisin.com

 

Kitabın kategorisi : ÜÇ YILDIZ

 

Gayet akıcı, başladığı gibi biten bir kitap. Ancak çocuk kitapları serisinde basıldığı için daha üst kategoriye alamadık. Okuma alışkanlığı kazandıracak, ebeveyn çocuk ilişkilerine esin kaynağı olacak , yüz yıl sonra da okunacak bir kitap. Okuyun, çocuklarınıza da okutun deriz.

 

Tanıtım Bülteninden:

 

Kapalıçarşı’nın kalabalığında babasıyla ıslığıma gel oyununu oynarken Zeynep henüz altı yaşındaydı. On yaşında artist olmaya karar verdi ve babasının film şirketinin Beyoğlu’ndaki ofisinde çalışmaya başladı. On bir yaşında, babasıyla birlikte yazlık sinema işletiyordu. Babasının Anadolu gezilerine eşlik etmeye başladığındaysa, on iki yaşındaydı. Baba kız sıkı dosttular!..

Çocuk edebiyatımızın güçlü öykü yazarı 
Zeynep Cemali, bu kez İstanbul’da geçen birbirinden ilginç çocukluk anılarını aktarıyor. Yazarın tarih sırasıyla kaleme aldığı öykülerdeki, her çocuğun hayranlıkla bağlanacağı, sürprizlerle dolu, sıradışı baba karakteri, usta bir öykücü olan Cemali’nin tüm yaşamını biçimlemiş. Her yaştan insanın severek okuyacağı bu kitabı, baştan sona ya da tek tek öyküler halinde okumak mümkün.


Böylesine çılgın, böylesine arkadaş bir babayı kim istemez!

Çocuklar kadar eğitimciler tarafından da sevilen, 
kitapları pek çok baskı yapan Zeynep Cemali son kitabında, 1950li yıllar İstanbul’unda geçen çocukluk anılarını aktarıyor. Günışığı Kitaplığının çocuk edebiyatımıza tanıttığı güçlü öykü yazarı Cemalinin tarih sırasıyla kaleme aldığı öykülerin ana karakteri baba. Her çocuğun hayranlıkla bağlanacağı, sürprizlerle dolu, sıra dışı baba karakteri, Cemalinin tüm yaşamını biçimlemiş. Kitap, özellikle çocukların okuma gereksinimlerini dikkate alan kurgusu sayesinde baştan sona ya da tek tek öyküler halinde okunabiliyor. Hepsi birbirinden ilginç bu çocukluk öykülerini her yaştan insan severek okuyacak.