KATEGORİLER

40´ının Da Kulpu Kırık 40 Türk

40´ının Da Kulpu Kırık 40 Türk Kategori: Hikaye Yazar: Ahmet Şerif İzgören Yayınevi: Elma Dil: Türkçe Sayfa: 178 Sayfa

 40´ının da KULPU KIRIK 40 TÜRK – Ahmet Şerif İzgören / ÖYKÜ

Fıkra niyetine okunabilecek gayet akıcı , güldüren ve güldürürken mesajlarını veren bir kitap. Okuma alışkanlığı kazandıran kitabı bitirdiğinizde yeni farkındalıklar edinmeniz mümkün.

http://birazyazalim.blogspot.com kitap hakkında yorumu bulabilirsiniz.

·         https://www.facebook.com/pages/Kitap–Okumak–‰C4‰B0ster–misin/327927040637181

·         http://www.youtube.com/user/KitapOkumak

·         https://twitter.com/kitap_okumak

 

 

Arka Kapaktan :

Kırk ünlü yabancı karakter Türk olsaydı, ne olurdu? 

Brad Pitt ´Sarı´, Lost dizisindeki Charlie, Charlie Dayı olarak karşımıza çıkardı. Obama zenci açılımı yapar, E.T. camiye müezzin olur, Kedi Kız mahalle baskısıyla büyürdü. Jaws, Adana´dan çıkan delikanlı bir balık muamelesi görürken, Avatarlar kurban edilmekten zor kurtulurdu. 

Okurken gülümseyeceğimiz, gündelik hayatımızda gördüğümüz manzaralara farklı bir gözle bakarak kendimizi eleştirmeden geçemeyeceğimiz bir mizah kitabı... 

En çok Lost´tan söz edilirken ´Adada yatır varmış abi! ´ cümlesine güldüm. Bence bu cümlenin ardından şu olurdu: Anında bir üfürükçü ortaya çıkar ve herkesi dumanı üfürük yöntemiyle etkisiz hâle getireceğine inandırmaya çalışırdı. Hocam ellerine, diline sağlık, çok isabetli tespitler ve herkesin okurken yüzünde mutlaka tebessüm yaratacağına inandığım enfes bir kitap. 

–Gökay Özenç– 

Özellikle Harry Potter´a çok güldüm. Ben de bu filmi izlerken bu çocuğu birine benzetiyorum, diyordum. Elime aldım ve bırakamadım kitabı, bir gecede bitirdim. Gülümsemeye hasret olduğumuz şu günlerde, her satırında ayrı bir kahkaha attıran, gülerken düşündüren ve gündelik yaşantımıza farklı bir pencereden baktıran bir mizah kitabı... 

´Ben öksüz, ben yetim! ´ 

–Bahadır Zengin–