KATEGORİLER

Güneş Yiyen Çingene

Güneş Yiyen Çingene Kategori: Hikaye Yazar: Buket Uzuner Yayınevi: Remzi Kitabevi Dil: Türkçe Sayfa: 136 Sayfa

 GÜNEŞ YİYEN ÇİNGENE – Buket Uzuner – ÖYKÜ

Birbirinden farklı olduğu izlenimi veren ancak bittiğinde hepsi birbiri ile bağlantılı dokuz öyküden oluşuyor kitap. Yazara karşı ilgisi olanlara okumasını öneririz.

 yorumcadisi.blogspot.com.tr/2012/07/gunes-yiyen-cingene-buket-uzuner.html  veya www.kitapveyorum.com/gunes-yiyen-cingene-buket-uzuner/ adreslerinden kitapla ilgili yorumlara ulaşmak mümkün.

www.facebook.com/Kitap-Okumak-%C4%B0ster-misin-327927040637181/ www.youtube.com/watch

Kitaptan : ***   Terk eden, aslında ilk önce terk edilendir. Beni terk ettiğin gün, çok daha önce ben seni bir şekilde terk etmişim demektir.

***   Aşkından ölsen de, çok iyi anlaşsan da, sakın senden ve benden önceki hayatını düzenleyememiş, eskinin yanlışlarıyla bizim yaşantımızı gölgelemiş birisini benim babam yapma! Anne, beni duyuyor musun, Anne?

***   İnsanda her sevdiğinden bir göz izi vardır, kaybolmaz. Bende en çok parlak yeşil!

Arka Kapaktan :

"Güneş Yiyen Çingene" Türk öykü sanatına zengin düşgücü, dinamik ve şaşırtıcı üslubuyla yepyeni bir renk katan Buket Uzuner´in dokuz öyküsünden oluşuyor."Genç, modern ve kentli" diye tanımlanan anlatımıyla Buket Uzuner bu kitabında "gülmek ve düşlemek" eylemlerini ciddiye almamızı öneriyor. Güneş Yiyen Çingene; "Erişilmeyecek hiçbir şey yoktur, çünkü aslında her şey insanın kafasındadır. Güneş bile erişilmez değil artık!" diyor.Ve her zamanki gibi bütün bunları özgün kara mizah ve güleryüzlü ciddiyet renkleriyle anlatıyor Buket Uzuner.