KATEGORİLER

Gün Biterken

Gün Biterken Kategori: Hikaye Yazar: Oğuz Atahan Başaran Yayınevi: Bengü Dil: Türkçe Sayfa: 84 Sayfa

 GÜN BİTERKEN – Oğuz Atahan Başaran – ÖYKÜ

Çok genç yaşta ki yazarımızın hikayeleri, okumaya başlayınca hemen  bitiyor. Bazen tebessüm bazen merak ile okuyorsunuz, kimi hikayelerin sonu ucu açık şekilde okuyucunun hayal gücüne bırakılmış. Kitap okumaya, edebiyata ilgili, hatta ilgisiz, gençlerimize okumalarını öneririz.  Hayatınızdaki gençlere herhangi bir nedenle hediye ararken ´´Gün Biterken´i´´ hediye paketinizin içine koymanızı hatırlatırız. Bu hediyenin iki yönü olacaktır. Birinci yönü akıcı ve farklı öykülerden oluşan güzel bir kitabın okunması, ve daha önemlisi gencecik yaşta istenirse doğru ve yararlı şeylerinde yapılabileceğine canlı bir örnek olması. Biz, gençlerimizin okumaları için bu kitabı kütüphanemize koyduk ve yazarın çıkacak diğer kitaplarını da takibe aldık.

facebook / Kitapokumak

Arka Kapaktan:

 Yeşil çamların gölgesinden uzaklaşarak toprak bir yamacı tırmanıyor. Akşamüstü güneşinin yakmadan ısıttığı, kırmızı gelinciklerden oluşan büyük bir denizin kıyısında buluyor kendisini.

Uzakta, gelinciklerin içinde aynı renkte saçları olan onun yaşarlında bir kız çocuğunu, büyük mor kanatlı bir kelebekle oynarken görüyor. Kelebek çok hantal; yavaş uçuyor ve ancak bir çiçekten diğerine konarak ilerleyebiliyor. Bu yüzden tembel yaratık aniden ortadan kaybolduğunda kız şaşkın onu arıyor.