KATEGORİLER

Ve Tanrı Ağlıyordu

Ve Tanrı Ağlıyordu Kategori: Felsefe Din Yazar: Ziya Meral Yayınevi: Goa Dil: Türkçe Sayfa: 192 Sayfa

 VE TANRI AĞLIYORDU – Ziya Meral / FELSEFE

Bizim topraklarımızdan böyle bir kitabı yazabilen bir kalem çıkmış olması büyük bir keyif. Felsefeye yüksek ilginiz yoksa veya felsefe öğrencisi değilseniz sıkıcı gelebilir. Bu tür kitabı layıkı ile okuyup anlayan bir dünyada yaşamak dileği ile...

·         https://www.facebook.com/pages/Kitap–Okumak–‰C4‰B0ster–misin/327927040637181

·         http://www.youtube.com/user/KitapOkumak

https://twitter.com/kitap_okumak Normal 0 21 false false false TR X–NONE X–NONE


Tanıtım Bülteninden :

Ve Tanrı Ağlıyordu, Ziya Meral’in hep kendisine sorduğu soruların, cevaplarını bulabilmek için çıktığı yolculuğunun ve üç kıtaya dağılmış eğitiminin içinde doğmuş ve 2006 yılında GOA yayıncılık tarafından basılmış kişisel bir yazıdır.

İnsan kırılganlığını, arayışlarını ve yıkıcılığını irdelediği bu kitapta okuyucuyu dünya tarihinin en eski sorularını sormaya çağırmakta ve tüketme güdümlü günlük koşuşmalarımızın içinde unutmaya başladığımız veya bilerek kurtulmak istediğimiz değerleri hatırlatmaktadır.

T.S. Eliot’ın dediği gibi, “Keşfetmekten vazgeçmemeliyiz; ama tüm keşiflerimizin sonu başladığımız yere geri gelmek ve orayı ilk defa gerçekten bilmektir.” Çünkü yaşamda birçok şeyin değerini onları kaybettikten sonra veya onlardan çok uzaklara gittiğimizde anlıyoruz: Tanrı gibi.