KATEGORİLER

Bhagavad – Gita

Bhagavad – Gita Kategori: Felsefe Din Yazar: Anonim Yayınevi: Yol Dil: Türkçe Sayfa: 288 Sayfa

 BHAGAVAD–GİTA Tanrının Şarkısı – Anonim / Hintlilerin Kutsal Kitabı 

Bu tarz kutsal kitaplara ve felsefeye ilginiz varsa okuyabilirsiniz, aksi durumda hiç ilginizi çekmeyebilir. filozofgunlugu.blogspot.com.tr/ linkinde kitap hakkında daha detaylı bir bilgi alablirsiniz.

  http://www.youtube.com/user/KitapOkumak

          https://twitter.com/kitap_okumak                                 

                    https://www.facebook.com/pages/Kitap–Okumak–‰C4‰B0ster–misin/327927040637181 Normal 0 21 false false false TR X–NONE X–NONE

Arka Kapaktan:

Doğu bilgeliğinin en başta gelen kaynaklarından biri... Hintlilerin kutsal kitabı... Bir yaşam felsefesi... Bir şiir... Mahabharata destanının bir parçası... Savaş başlamak üzere... Savaş alanının ortasındaki bir atlı arabanın içinde, savaşmak istemeyen bir yiğit diz çökmüş, okunu yayını elinden bırakmış... Arabacısından Bhagavat–Gita´yı dinliyor... Uyanıyor, bilinçleniyor... Arabacı bilinç, atlar kamçılanan istekler, savaş yaşam, tekerlek zaman, araba beden, arabanın sahibiyse "ben"... Ya kendisini herşeyden ayrı gören bu "ben" kim? Bhagavad–Gita´nın adı bilinmeyen yazarı, Hint felsefelerini, inançlarını, uygulamalarını gözden geçiriyor, tartıyor ve bir senteze ulaştırıyor. Zaman ve sınır tanımayan görüşlerini açıklıyor ve yaşam savaşı içinde kendi kendini tanımanın öğretisi olan Karma Yoga´yı geliştiriyor. Eski çağlardan beri filozofları, bilgeleri, gizemcileri, gönül ve yol erlerini etkilemiş olan bir kitap Bhagavat–Gita.