KATEGORİLER

Bilginin Sesi

Bilginin Sesi Kategori: Felsefe Din Yazar: Don Miguel Ruiz Yayınevi: Akaşa Dil: Türkçe Sayfa: 155 Sayfa

BİLGİNİN SESİ – Don Miguel Ruiz / FELSEFE – Kişisel Gelişim 

Yazarın DÖRT ANLAŞMA ve USTACA SEVMEK isimli eserlerini okuyup çok etkilendiğimiz için Beşinci Anlaşma ve Bilginin sesi isimli kitaplarını da aldık. İlk iki eserin dışındaki kitaplar maalesef hoşumuza gitmedi ve 2 Yıldızlı kitaplar rafında yer verdik bu son iki kitaba. 

mutluluk–okyanusu.blogspot.com.tr/  adresinde kitap hakkında farklı bir yoruma göz atmak mümkün.

·         http://www.youtube.com/user/KitapOkumak

              https://twitter.com/kitap_okumak                                 

                    https://www.facebook.com/pages/Kitap–Okumak–‰C4‰B0ster–misin/327927040637181

Arka Kapaktan :

 

BİLGİNİN SESİ’nde, Miguel Ruiz bize hepimiz için çok önemli olan derin bir gerçeği hatırlatmaktadır: Duygusal ıstırabımıza son vermemizin, hayatta tekrar mutlu olmamızın, bütünlüğümüze yeniden kavuşmamızın tek yolu yalanlara, özellikle kendi hakkımızdaki yalanlara inanmayı bırakmaktır. Kadim Toltek bilgeliğine dayanan bu aydınlatıcı kitap bize gerçeğe olan imanımızı tekrar nasıl kazanabileceğimizi ve kendi sağduyumuza nasıl geri dönebileceğimizi çok açık biçimde göstermektedir.


Ruiz bu kitapla kendimizi ve diğer insanları algılama biçimimizi çarpıcı bir biçimde değiştirmekte ve bir–iki yaşındayken algıladığımız bir realitenin, bir gerçek, sevgi ve mutluluk rea–litesinin kapılarını açmaktadır. 


“Biz gerçek içinde doğar, ama yalanlara inanarak büyürüz... İnsanlığın hikayesindeki en büyük yalanlardan biri, bizim kusurlu olduğumuz yalanıdır