KATEGORİLER

Sahip Olmak Ya Da Olmak

Sahip Olmak Ya Da Olmak Kategori: Felsefe Din Yazar: Erich Fromm Yayınevi: Arıtan Dil: Türkçe Sayfa: 342 Sayfa

 SAHİP OLMAK ya da OLMAK – Erich Fromm / FELSEFE – Psikoloji

İnsan ve toplum psikolojisi öncelikli ilgi alanınızda ise okunmasını öneririz. Bu kitabı okumamızı öneren kitap dostumuz, yazarın en anlaşılır ve akıcı eseri olduğunu belirtmişti. Hakilkatten bu eseri okumak için emek ve ilgi gerek. Üzerine düşüp okununca kitap size karşılık veriyor. Açıkcası biz yazarın diğer eserlerini okumayı pek göze alamıyoruz. Kim okur, derseniz,Psikoloji, Sosyal Bilimler, Felsefe, Tarih vb. üniversite öğrencileri ve tabii ki okuma düzeyi oldukça yüksek olan kitap kurtları.Ne olursa olsun kitaplıkta bulunmalı.Biraz gayret.

facebook / Kitapokumak    Youtube/ Kitapokumakistermisin

Arka Kapaktan :

Yeni bir insan ve yeni bir topluma geçişin tek yolu, herşeyi elde etmek, onlara egemen olmak biçiminde beliren ve kar tutkusu, açgözlülük, bir de ihtiras demek olan sahip olmak´ karakterini inkar etmekten geçer. İnsanlar onları huzura, mutluluğa ve diğer insan kardeşlerini sevmeye yöneltecek olan ´olmak´ biçimli bir dünya görüşüne geçemedikleri sürece, kurtulmaları mümkün değildir.´ 

 

 

nazeninane 14/2/2008 10:58 (Antoloji.com dan okuyucu yorumu

´Tüketiyorum, o halde varım ´ diyor Fromm bukitabında modern çağın toplumunundaki insan tipini tanımlarken..Evet tükentiğiniz kadar karsınız anlayışını eleştiren ve insana kendini bulmasında yol gösteren etkileyici bir kitap..