KATEGORİLER

Genç Bilim Adamına Mektuplar

Genç Bilim Adamına Mektuplar Kategori: Deneme Yazar: Edward O. Wilson Yayınevi: Say Dil: Türkçe Sayfa: 220 Sayfa

 GENÇ BİLİM ADAMINA MEKTUPLAR - Edward O. Wilson / DENEME

Okurken  keyif alabileceğiniz farklı ve anlamlı bir kitap. Bilim insanı olmak isteyenlere karşılaşacakları sorunlar ve hangi yollardan gideceklerini anlatmak için yazılmış güzel bir eser. Bunun yanında faydalanabileceğiniz bir çok bilimsel bilgi de bulunuyor. Kitabın adında ´Genç´´ kelimesi olsa da okumaya ve özellikle farklı şeyler okumaya hevesli okurlara bu çalışmaya göz atmalarını hatırlatmak isteriz. Okuduktan sonra size bir şeyler kattığını gerçekten hissedeceksiniz.

 ulugbeyrasathanesi.blogspot.com.tr/2016/03/genc-bilimadamna-mektuplar.html tıklayarak kitapla ilgili çok daha uzun bir okur yorumuna ulaşabilirsiniz.

Arka Kapaktan: İki kez Pulitzer Ödülü kazanan biyolog Edward O. Wilson bu kitabında genç araştırmacılara, çalışma alanı bulma, bir yol gösterici seçme ve bilimsel teoriyi gerçek dünyaya uygulama gibi konularda tavsiyelerde bulunuyor. Yazar, genç bilim insanlarına bilimsel buluş ve keşifleri nasıl gerçekleştirecekleri konusunda yol göstermekle kalmıyor, aynı zamanda onlara bilimde neden başarılı olmaları gerektiğini de çok açık bir dille anlatıyor. Böylece genç bilimcilere birtakım pratik öğütlerin yanı sıra felsefi bir bakış açısı da sunmuş oluyor.