KATEGORİLER

Şifayı Beklerken

Şifayı Beklerken Kategori: Deneme Yazar: Yeşim Cimcöz Yayınevi: Ceres Yayınları Dil: Türkçe Sayfa: 147 Sayfa

 ŞİFAYI BEKLERKEN - Yeşim Cimcöz - DENEME

´´Yazarak hafifleyin´´ isimli kitabından sonra yazarın, ´´Yazı´´nın hayatımızdaki yerini anlatmaya çalıştığı ve yine yazma örnek ve alıştırmalarından oluşmuş sıra dışı bir eser. Yazma sanatı üzerine kaynak arayanların okuması gereken bir kitap. www.youtube.com/watch ´de kitabın arasından çıkan cd´den kısa bir bölüm dinlenebilir. Yazarla da tanışmak isteyenler yazievi.yesimcimcoz.com/# tıklayarak ön bilgi edinebilirler. www.kitapokuyankiz.com/sifayi-beklerken/  linkinde bir kitap okurunun yazar ve kitapla ilgili yorumlarına bakmanızda yarar olabilir.

www.kitapokumakistermisin.com/kitap/deneme/709/yesim-cimcoz/yazarak-hafifleyin-kitabi-oku.html Yeşim Cimcöz´ün diğer kitabı olan ´´Yazarak Hafifleyin´´e göz atabilirsiniz.

Kitaptan :

İlk söz

Bu kitabın kapağını çevirip içinde ne olduğuna bakmaya karar verdiğiniz için teşekkür ederim. Her kitap bir yolculuktur. Bazen sadece burada okuduklarınız, bu yolculuğun size göre olup olmadığını belirler. Şimdi, benimle yolculuğa çıkma kararını daha kolay verebilmeniz için, kitabın nasıl ortaya çıktığını anlatmak istiyorum.

Okuduğunuz satırları yazarken, sonrasında bir kitaba dönüştürmek gibi bir niyetim yoktu. Aslında, 2000 yılından bu yana kendime yazdıklarımı paylaşıyorum sizinle. Bugün olduğu gibi o zaman da, kendi yolculuğumu okumak isteyenler için websitemde paylaşımlarda bulunuyordum. Yazdıkça hafifliyor, yazdıklarımı okudukça kendimi iyi hissediyordum. Sonra postalar gelmeye başladı ve ben bir tanesinden çok etkilendim: “Dün akşam geçirdiğim en zor gecelerden biriydi. Uyku tutmadı, kendimi sevmiyordum. Çaresiz ve yorgundum. Sonra sitenize girdim. İki saattir okuyorum yazdıklarınızı ve uykuya gitmeden önce size teşekkür etmek istiyorum. Umut doluyum, rahatladım, sağ olun.” Posta, okyanusun diğer tarafında yaşayan, tanımadığım birinden geliyordu. Ben uyurken, benim yaşadıklarım başka bir yaşama sızmış, o yaşama dokunmuş, bir değişim yaratmış ve beraberinde umut verebilmişti. O an, aslında birbirimizden farklı olmadığımızı, hepimizin ‘tek’ olduğunu iyice anlamıştım. Artık yolculuğuma katılan başkaları vardı. O posta benim için çok değerli bir armağandı. Ondan sonra hep yazdım, yazdıklarımı websitesine koyup, sesimi duyurmaya devam ettim. Sonra benim sesim başka seslere karıştı. Ben yazdıkça, karşıdan gelen postalar çoğaldı ve kitabımın hikâyesi, işte böyle başladı. Bu kitaba güzel sesini veren sevgili arkadaşım, editörüm Özlem Kiper, taslakları okuduktan sonra bana,“Bu kitapta adım adım senin kendini nasıl iyileştirdiğini gördüm” dediğinde şaşırmadım sadece mutlu oldum. Amacım yerini bulacaktı.

Evet, bu yazılar beni iyileştirdi. Dünyanın neresinde olursanız olun, umarım bu kelimelerim size de dokunur, sizden çıkan yazılarla siz de iyileşirsiniz… Belki yazılarınızın sesini gönderirsiniz bana ve biz yeniden bu yolculukta tek oluruz.

Teşekkür ederim…

www.youtube.com/watch  www.facebook.com/Kitap-Okumak-%C4%B0ster-misin-327927040637181/

Arka Kapaktan :Şifa artık günlük bir kelime haline geldi. Bugün birçoğumuz için şifa; başkasının dağıttığı, bizim yararlandığımız bir alan. Birden, aniden bizde bir ‘çözülme’ yaratarak hayatımızı tümden değiştirecek ve bizi, aslında olması gereken hayatın yoluna konumlandıracak bir şey.

Ve hep bekliyoruz şifayı ve şifalandırılmayı. Şifa aslında siz beklerken, onu ararken yaşamınıza sızmaya başlar. Her gün biraz daha yeşerir, biraz daha canlanırsınız ve sonra bir gün daha mutlu olduğunuzu hissedersiniz. Hayata daha sıkı sarıldığınızı, ufak şeyleri dert etmediğinizi fark edersiniz. Şifayı beklemekten vazgeçip beklerken, kendi yarattığınız o güzel yaşamın tadını çıkarmaya bakarsınız.

Unutmayın şifanın başladığı, bittiği ve yaşandığı yer sizsiniz.