KATEGORİLER

Yazarak Hafifleyin

Yazarak Hafifleyin Kategori: Deneme Yazar: Yeşim Cimcöz Yayınevi: Yitik Ülke Dil: Türkçe Sayfa: 124 Sayfa

 YAZARAK HAFİFLEYİN - Yeşim Cimcöz / DENEME

Yazma üzerine eğitimleri olan yazar uzun yıllar içinde edindiği tecrübeleri kitabında yazı meraklıları ile paylaşıyor.  Yazı alanına ilgisi olanlara hatta değişik bir şeyler okuma merakı olan sıkı okurlara okumalarını öneririz.  Gayet keyifli, akıcı ve yeni bir şeyler öğreneceğiniz farklı bir yolculuk olabilir, kim bilir?

blog.milliyet.com.tr/yazarak-hafifleyin/Blog/ burada kitapla ilgili değerlendirme bulacaksınız. hikayenianlat.files.wordpress.com/2014/07/yec59fim-cimcoz-c3b6zgec3a7mic59f.pdf yazarı kısaca anlatan kısa bir tanıtım okuyabilirsiniz.  www.kitapyurdu.com/kitap/yazarak-hafifleyin/329098.html burada da kitabı okuyanların kısa değerlendirmelerine göz atabilirsiniz.

´´Yazmak özgürlüktür. Bir zamanlar şarkı söyleyebilmek isterdim. İçim sıkıldığında evde kendi kendime şarkı söyleyerek rahatlardım, ruhumdaki sıkıntı da sesimle beraber çıkar giderdi diye düşünürdüm. Artık anlıyorum ki, kalemin de ses kadar gücü varmış. Her şeyi yazarım çünkü ancak o zaman gerçek değerini bulur. Bazen çok önemli gözüken, beni çok yoran bir fikir, kağıda döküldüğünde tüm ağırlığını yitirir ve ben ´Nasıl oldu da buna o kadar takılmışım´ diye düşünürüm...´´ 

www.kitapokumakistermisin.com/kitap/deneme/710/yesim-cimcoz/sifayi-beklerken-kitabi-oku.html yazarın diğer kitabı olan ´´Şifayı Beklerken´´  ile ilgili değerlendirmelere bakmak isteyebilirsiniz.

www.facebook.com/Kitap-Okumak-%C4%B0ster-misin-327927040637181/   www.youtube.com/watch

Arka Kapaktan : 

İçinizdeki "Yazar"ı tanıyor musunuz? Yaratıcılığınızı açacak, biriktirdiklerinizi, yaşadıklarınızı başka hayatlar yaratmak için kullanmanızı sağlayacak alıştırmalar var bu iki kapağın arasında. Bir dil, bir insan demektir derler... o zaman bir kitap bir dünya demektir. Kendi dünyalarınızı yaratabilmenin keyfini, anlatmanın hafifliğini, kurgulamanın heyecanını yaşadığınız anların kapılarını açan alıştırmalar var bu iki kapağın arasında. "Ben yaratıcı değilim ki" diyenleri kendi yazdıklarıyla şaşırtacak, yazamam diyenlere ses verecek, denenmiş alıştırmalar var bu kitapta. Bu kitap sizi yazar yapmayacak. Bu kitap size yaratıcılığın yazıyla buluştuğu o sihirli satırların dünyasını açacak. Belki de kendi içinizde var olduğunu bilmediğiniz, belki de bilmenize rağmen henüz tanışmadığınız o yazarla sizi alıştırmalarda buluşturacak bu kitap. Tanışmak, buluşmak ve ilk adımı atmak için bu iki kapağın arasında sizi bekleyen satırlar var. Siz yanınızda sadece bir kalem ve bir kâğıt bulundurun.