KATEGORİLER

Önce Çocuklar Ve Kadınlar

Önce Çocuklar Ve Kadınlar Kategori: Deneme Yazar: Sunay Akın Yayınevi: Çınar Yayınları Dil: Türkçe Sayfa: 280 Sayfa

 ÖNCE ÇOCUKLAR ve KADINLAR - Sunay Akın / DENEME - Öykü

Yaşanmış deniz hikayeleri usta yazarın harika kalemi ile buluşunca elden bırakmadan bitireceğiniz bir kitap ortaya çıkmış. Sunay Akın´ı, başta kitapları olmak her türlü Tv programı, seminer, sunuları ve en önemlisi Oyuncak Müzesi vasıtası ile tanımanızı ısrarla hatırlatırız.

calisananneblog.wordpress.com/tag/once-cocuklar-ve-kadinlar/ adresinde kitap ve içeriği hakkında bir okur yorumu okumanızı öneririz.

www.facebook.com/Kitap-Okumak-%C4%B0ster-misin-327927040637181/  www.youtube.com/user/KitapOkumak/videos

Kitaptan :***Barış iki savaş arası olarak anılmaktan ne zaman kurtulacak ?

***1924 hükümetinin Adalet Bakanı olan Mahmut Esat Bey ,İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi´nde verdiği derslerde, aydınlanmadan odun vermeden "ileri-geri" konuşur: Egemenlik haklarına dayanaran bir milletin gerileme, geri gitme hakkı yoktur. Çünkü geriler, ilerilere nispeten kötülüktür. Hayat gerilerde değil, ilerilerdedir. Hayat kötülüklerde değil, iyiliklerdedir. Gerilerde ölüm vardır. Bir millet öleceğim diyemez. Yaşama ve yaşatma ilerilerdedir. Bir milletin yaşama ve yaşatma hakkı vardır. Bir millet yaşayacağım diyebilir. Cumhuriyet´ten hilafete, saltanat, krallığa inmek söyle dursun, meşrutiyete bile geri dönmek bir milletin hakkı olamaz. Çünkü böyle bir durumda millet, kendi egemenliğinden kısmen olsun feragat etmektedir.

Arka Kapaktan:

Eski şarkıcı ozanlara benzer Sunay Akın. Ortaçağda kasaba kasaba dolaşan, köy meydanlarında türkülerini söyleyen ozanlara. Geçtiği her yerde insanların yüreğine bir şair izi bırakır. Ama aynı zamanda bir tarih yazarıdır o. Şiirsel gizli tarihimizin yazarı! Açarsanız bu kitabın kapağını geçmişe, denizlerin derinliklerine ineceksiniz. Sizin olan batıkların öyküsünü, yaşanmış ölümsüz anların nasıl buluştuğunu göreceksiniz. Denizdeki kavun kabuklarının izinin Che Guevara´ya, astronot James Irwin´in uzay gemisinin kendi çocukluğuna çıktığını ve 1942´de Boğaz sularında yüzlerce insanın nasıl öldürüldüğünü okuyacaksınız.