KATEGORİLER

Kendine İyi Bak

Kendine İyi Bak Kategori: Deneme Yazar: Kemal Sayar Yayınevi: Timaş Dil: Türkçe Sayfa: 154 Sayfa

 KENDİNE İYİ BAK - Kemal Sayar / DENEME - Psikoloji

Halen Psikiyatr Doktor olan yazar yine yılların deneyimlerini naif kalemi ile kağıda dökmüş. Psikoloji alanı ilginizi çekiyorsa özellikle okumanızı öneririz. Psikiyatri alanında öğrenim görmekte olanların hali ile okuması gereken eserler olduğunu düşünüyoruz yazarın tüm kitaplarının. Okuduğunuza pişman olmayacaksınız yeter ki deneme tarzına biraz aşinalığınız olsun.

erguvanlar.blogcu.com/kendine-iyi-bak-kemal-sayar/8791425 adresinde kitaptan bir kaç alıntı okuyarak içeriği hakkında fikir edinebilirsiniz.

www.facebook.com/Kitap-Okumak-%C4%B0ster-misin-327927040637181/  www.youtube.com/user/KitapOkumak/videos

Arka Kapaktan:

“Şöyle bir bakın etrafınıza: İnsan ilişkilerinde bir kirlenme, ruh dünyamıza sinmiş bir çirkinleşme yok mu? Hayatın pek çok alanında, güzelliğin izini sürmek dururken, çirkinliğe mağlup olmuyor muyuz? Dikkatlerimizi güzel olanı seçip ayıklamak yerine çirkin olanı teşhire yöneltmiyor muyuz? Çirkinliği konuşmaya ve yaşamaya ayırdığımız saatler arasında, güzellikle dolu anların bir hükmü, sahiciliği ve heyecanı kaldı mı?”

“İnanmak güzelliği görmeyi, güzellikle hemhal olmayı mümkün kılmıyorsa, ortada önemli bir sorun var demektir. İnandığını söyleyen insanlar hâlâ ‘Tanrı’nın sözlerini işitme kıtlığı’ çekiyorlarsa, bu sorunu iyi teşhis etmek gerekir.”

“Aslolan güzelliktir ve kâinatı temâşâ eden kişi şerrin hayra, çirkinliğin de güzelliğe inkılâb edebileceğini farkeder. Ki, insana verilen görev, bozulmuş olanı onarmak, yıkılmış olanı yerine koymaktır.”

Ve işte bunun için, insanın ‘kendine iyi bak’ması gerekiyor..."