KATEGORİLER

Hayat Okulu

Hayat Okulu Kategori: Deneme Yazar: Sedat Yalçın Yayınevi: Pkitap Dil: Türkçe Sayfa: 311 Sayfa

 HAYAT OKULU – Sedat Yalçın / DENEME

Deneme tarzı okumaktan çekinmeyen okurlara tavsiye ederiz. İki ya da üç sayfalık makalelerden oluşan kitap sıkmadan kendini okutuyor. Okurken, akşam yemekten sonra evin küçük çocuğunun bir makaleyi okuduğunu, ailenin diğer üyelerinin aralarda veya makalenin sonunda konuyu tartıştıkları bir resim canlandı gözümüzde. Ne kadar güzel bir yatırım olurdu  o evin yeni yetişenleri için. Kitabı önce kendinize sonra da sevdiklerinize hediye etmekten çekinmeyin. Herkes kazançlı çıkacaktır.

fikiryolu.net/index.php adresinde yazarın bir çok makalesini okuyabilirsiniz. Makalelerin sadeliği ve içeriği kitap hakında da bir fikir verebilir size.

Arka Kapaktan :

Ayaklarında, altından yapılmış prangalarla ormanda dolaşan bir insandan ne farkımız var? Yaşam ormanında prangalarımızla, düşe kalka ilerlemeye çabalıyoruz. Orman içerisinde debelenip duruyoruz. Otlara, çalılara, ağaçlara, kısaca ormana kızıyoruz, küsüyoruz. Yaşamımız ormanın muhteşem güzelliğini göremeden sona eriyor.

Ne zaman ki, yaşam ormanına, dışarıdan, daha uzaklardan, yüksekten bakabilmeyi becerebilirsek, onun muhteşemliğinin farkına varabiliriz. Çevre baskısı, gelenek, göreneklerden oluşan bu altın prangalara o denli bağımlıyız ki, bir türlü söküp atmaya kıyamıyoruz. Altından da olsa, pranga, prangadır. İşte bu kitap, prangalarımızı parçalayıp atmamızı, yaşam ormanının dışına çıkmamız için, küçücük de olsa bir patika buldurmayı amaçlıyor. Umarım, patikayı bulanlardan biri de siz olursunuz.