KATEGORİLER

Yolculuk Nereye Hemşerim?

Yolculuk Nereye Hemşerim? Kategori: Deneme Yazar: Gülse Birsel Yayınevi: Epsilon Dil: Türkçe Sayfa: 188 Sayfa

YOLCULUK NEREYE HEMŞERİM? – Gülse Birsel / Deneme

Televizyon dizileri tutan oyuncu yazarın espri ile harmanlanmış deneme kitabı. Deneme tarzını ve yazarı sevenlere okumaları önerilebilir.. www.goodreads.com/book/show/5968969–yolculuk–nereye–hem–erim linkinden okur yorumlaraına göz atmakta yarar olabilir.

Arka Kapaktan :

 

 Kitabımın kapağı için ginger adlı aletin üzerinde fotoğraf çektirmemin iki sebebi var: 

Birincisi, mizahi yönü. Bu aracı ve bu aracın üzerinde seyahat etme fikrini resim olarak eğlenceli buluyorum. 

İkincisi daha önemli. Segway, veya halk arasındaki adıyla ´Ginger´, beklenen konuda, yani taşımacılık sektöründe büyük bir patlama gerçekleştirememiş olduğu halde, politika alanında son yılların en hayırlı, en içimin yağlarını eriten eylemine imza atmıştır: George W. Bush tabir ettiğimiz, zeki, çok sevdiğim, güzel insan, şimdiye kadar kimsenin ´Hooop, yolculuk nereye hemşerim? ´ şeklinde hesap sormaya cüret edemediği barış güvercini (!) A.B.D başkanını, milyonların gözü önünde, üzerinden atmak, düşürmek, yere sermek! 

Ve Ginger, sadece bunun için bile ´asrın icadı´ payesini sonuna kadar hak etmektedir. 

Elinizdeki kitabın politik yazılardan, siyasi mizahtan oluştuğunu sanmayın. Konu yine şehir hayatının cilveleri, hepimizin yaşadığı şeyler. 

Ama üzerime düşeni yapıp, bir yerde üçüncü kitabımı, kendi tarzımla, iki tekerlekli, pille çalışan, maksimum 20 kilometre hıza çıkabilen naif arkadaşım Ginger´a ithaf etmek istedim! 

Bu da Bush´a kapak olsun!