KATEGORİLER

Ölümcül Kimlikler

Ölümcül Kimlikler Kategori: Deneme Yazar: Amin Maalouf Yayınevi: Yky Dil: Türkçe Sayfa: 133 Sayfa

 ÖLÜMCÜL KİMLİKLER – Amin Maalouf / Deneme 

Yazarı tanıyorsanız ve/veya deneme türü kitapları okuma alışknalığınız varsa önerebiliriz. Aksi halde sıkıcı gelebilir. Bizim okuyup yararlandığımız kitaplardan biri oldu. 

 blog.milliyet.com.tr/ustumuze–atilmaya–calisilan––yalanlar––olumcul–kimlikler––amin–maalouf/Blog/  veya                                            kitapyorumu.blogcu.com/olumcul–kimlikler/656793    adresinde eser hakkında detaylı bilgiye ulaşmak mümkün.

 

·         http://www.youtube.com/user/KitapOkumak

          https://twitter.com/kitap_okumak                                 

                    https://www.facebook.com/pages/Kitap–Okumak–‰C4‰B0ster–misin/327927040637181 Normal 0 21 false false false TR X–NONE X–NONE

Arka Kapaktan :

"Bana ´içimin derinliğinde´ ne olduğu sorulduğunda, bunda herkesin ´içinin derinliğinde´ ağır basan tek bir aidiyetin, bir bakıma ´kişinin derin gerçekliğinin´, doğarken ebediyen belirlenen ve artık değişmeyecek olan ´öz´ünün varolduğu inanışı yatıyor; sanki geri kalanın, bütün geri kalanın –özgür insan olarak katettiği yolun, benimsediği inanışların, tercihlerin, kendine özel duygusallığının, yakınlıklarının, sonuçta yaşamının– hiçbir önemi yokmuş gibi."

Kimlik insanın zamanın içindeki incelişinde onu dünyaya bağlayan bir ayna.

Amin Maalouf, Ölümcül Kimlikler´de çok yönlü ve saydam bir sorgulamanın eşiğinde, aynadaki görüntünün tutulabileceğine işaret ediyor.

Ölümcül Kimlikler, dünyanın yeni zamanlarında insanlığın küllerinden kuracağı düzenin temeline konan bilge bir taş.