KATEGORİLER

Kağıt Medeniyeti

Kağıt Medeniyeti Kategori: Deneme Yazar: M.orhan Okay Yayınevi: Dergah Dil: Türkçe Sayfa: 182 Sayfa

 KAĞIT MEDENİYETİ – M.Orhan  okay / DENEME

Yazar, blog yazarı, edebiyat öğrencisi, öğretmeni kısaca edebiyat öteden beri önceliğinizse bu kitabı ıskalamamalı , okumalısınız. Entellektüel bir insanın yaşanmışlıkları, özeleştirileri ve tecrübeye dayalı tespitlerinin yanı sıra özellikle yazma gayreti içinde olanlara rehber niteliği taşımakta eser. 

facebook / Kitapokumak

Arka Kapaktan:Denemeler kitabımın adını "Kağıt Medeniyeti" koyarken belki birçokları için çağımızın bilgisayar çağı olduğunu düşünmedim değil. Bilgisayar, "genel ağ" teriminde kullanıldığı gibi gerçekten bir ağ gibi dünyamızı belik kainatımızı sarmış (...) Medeniyetimize hala ve ısrarla kağıt medeniyeti demeye devam etmek istiyorum."Orhan Okay´ın farklı yerlerde yayımlanan deneme türündeki yazılarının iki kapak arasında girmesinin faydalı olacağı kanaatindeyiz.

 

Tanıtım Bülteninden;
 Sezai Çoşkun:   Prof. Orhan Okay’ın yeni kitabı Kağıt Medeniyeti, Hoca’nın dergilerde, gazetelerde kalmış yazılarını bir araya getiriyor. Medeniyetimizin bir ‘kâğıt medeniyeti’ olduğunu hatırlatan Okay Hoca, farklı bir yönüyle, denemeci kimliğiyle karşımızda.