KATEGORİLER

Çocukları Yanlış Eğitmenin Yolları

Çocukları Yanlış Eğitmenin Yolları Kategori: Çocuk Eğitimi Yazar: Christian Salzmann Yayınevi: Çocuk Vakfı Yayınları Dil: Türkçe Sayfa: 167 Sayfa

 ÇOCUKLARI YANLIŞ EĞİTMENİN YOLLARI – Christian Salzmann / ÇOCUK EĞİTİMİ

Kitabın en dikkat çekici yönü 1770´li yıllarda yazılmış olmasına rağmen hemen hemen güncelliğinden bir şey kaybetmemiş olması. Bir diğer yönüde o yıllarda bu tarz kitapların basıldığı ve satıldığı toplumların zaman içerisinde kat ettikleri yol hakkında bir kanaat oluşturması. Çocuk eğitimi için, başlangıç seviyesinde, gündelik hayatın içinden örnekler ve sade bir dille yazılmış kaynak arıyorsanız okuyabilirsiniz. Bütün olumlu yönlerine rağmen çocuk konusunda okunabilecek daha başarılı ve güncel eserler bulunabileceğini zannediyoruz. Sadece bir anı olarak bizim kütüphanemizde yer alıyor kitap.

facebook / Kitapokumak

Arka kapaktan :

18. yüzyılda yaşamış olan Salzmann´ın yazdığı ve dünyanın birçok diline çevrilmiş olan elinizdeki bu kıymetli eser, ane–babaların  çocuklarını  nasıl eğiteceğine dair hikayelerden oluşmakta ve bu hikayeler tersine eğitim kuralları ile kinayeli bir şekilde anlatılmaktadır. Çocuktaki  her hatanın, her yanlış hareketin, her şımarıklığın sebebini anne–baba beraber aramalı ve çözmeye çalışmalıdır. Çükü çocuğun hata yapmasının en büyük sebebi anne ve babanın uyguladığı yanlış ve birbirleriyle çelişen eğitim yöntemleridir.– Çocuğa yanlış örnek olmaz– Onun bakımını ihmal etmek veya bu konuda aşırıya kaçmak– Yapılan birtakım eğitim hataları bu kitapta  okuyacağınız  öykülerde en sık karşılaşacağınız konulardan birkaçı.(Arka Kapak)