KATEGORİLER

Sevdalım Hayat

Sevdalım Hayat Kategori: Biyografi Yazar: Zülfü Livaneli Yayınevi: Remzi Kitabevi Dil: Türkçe Sayfa: 430 Sayfa

 SEVDALIM HAYAT - Zülfü Livaneli / OTOBİYOGRAFİ

´Aydınlarına kulak vermeyen toplumlar, soytarılar tarafından aldatılırlar´. Yaşayan aydınımızın otobiyografisi bir solukta okunuyor. Hem kendi hayatı hem ülkenin geçtiği dönüm noktalarını , insanların ve kurumlarımızın iç yüzünü gördükçe hayıflanmamak mümkün değil. ´´Babaannesinin ´Keçi´sini´´ okuyun ve daha yakından tanıyın. Sevdalım Hayatı bitirdiğinizde tüm kitaplarını okumak isteyeceksiniz . banakalirsa.blogspot.com.tr/2011/02/sevdalim-hayat-zulfu-livaneli.html veya erguvanlar.blogcu.com/sevdalim-hayat-zulfu-livaneli/3064893 linklerinde öok daha detaylı ve farklı okur yorumlarına göz atmanızı öneririz.

www.facebook.com/Kitap-Okumak-%C4%B0ster-misin-327927040637181/ www.youtube.com/watch
 

Kitaptan :***   Medya patronlarının en büyük sermayesi ne makineleridir, ne parasıdır; halkın cehaletidir.

***   Şöhret ve mutluluğun ateşle kar gibi olduğunu öğrendim. Biri ötekini azaltıyor ya da yok ediyor.

***   Kozmosta hiçbir büyüklük ifade etmeyen dünyamızın bir köşesinde yaşadığımız küçük hayatı çok önemsememeyi öğrendim.

***   İnançların, insanların ölüme karşı çırpınışı olarak tanımlanabileceğini kavradım ve o andan itibaren samimi dindarları eleştirmedim. Bu işi siyaset olarak kullananlara ise nefretim arttı.

***   Gerçek başarının bir yan ürün olduğunu öğrendim. Başarıyı hedeflerseniz onu kazanamıyor, unutup da kendinizi iyi bir iş yapmaya adarsanız geldiğini görüyorsunuz.

***   Moda fikirlerin, siyasetlerin ve sanat akımlarının sıfır olduğu konusundaki inancım pekişti. Çünkü zamanın bunları eskittiğini ama gerçek yapıtları koruduğunu gördüm.

www.facebook.com/Kitap-Okumak-%C4%B0ster-misin-327927040637181/  www.youtube.com/watch

Arka Kapaktan : "Mutluluğun müziğini yakaladı. Geleceğin kapılarını zorlayanlar arasında ilk safta."
-Abidin Dino-

"U2 onunla sahneye çıkarak onurlandı."
-Bono-

"Mutluluk verici bir müziği var."
-Zubin Mehta-

"Çağın ustası"
-Yaşar Kemal-

"Bizi dünyaya tanıttı."
-Doğan Hızlan-

"Direnç ve umutlarımızı biledi."
-Onat Kutlar-

Sevdalım Hayat, Zülfü Livaneli´nin zengin ömrünün kısa özeti. Kendi deyişiyle "sürekli sanat üstüne düşünen, yaratı sancıları çeken ama dönemin ve ülkenin koşulları gereği zaman zaman politikadan kaçamayan birinin anıları."

İlk kez 2007´de yayımlanmış olan kitabın genişletilmiş yeni basımında fotoğraf albümü de yenilendi, kimisi ilk kez yayımlanan fotoğraflarla zenginleşti. Tıpkı yazarının hayatı gibi...