KATEGORİLER

Seri Katiller

Seri Katiller Kategori: Biyografi Yazar: Nigel Cawthorne Yayınevi: Maviağaç Dil: Türkçe Sayfa: 278 Sayfa

SERİ KATİLLER –  Nigel Cawthorne / Biyografi

Gerçek katillerin iç dünyası ve işledikleri cinayetlerin detay ve nedenlerini okuyabileceğiniz biyografik bir kitap . Bizler prensip olarak bu tür vahşet dolu öyküleri, gerçek dahi olsa, okumayı tercih etmediğimizden kitaplığımızda yer vermedik. Aynı isimle ülkemizde de bu türde bir kitap Fikret Topallı imzası ile yayınlandı. www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp linkinde farklı okur yorumlarına göz atmakta yarar olacaktır.

Arka Kapaktan :

Tarih, siyasi ya da kişisel sebeplerden ötürü işlenmiş kitle cinayetlerinin öyküleriyle doludur. Ne var ki bugün adına ´seri cinayet´ denen olgu, diğer cinayet türlerinden farklıdır. Üstelik yirminci yüzyılda artış gösteren bu rahatsız edici olay, varlığını içinde bulunduğumuz çağda da sürdürecek gibi görünüyor. Eskiden kitle cinayetleri ya salt vahşi dürtülerden dolayı ya maddi kazanç elde etmek adına ya da ölüm anında kişinin tecrübe ettiği süreçlere duyulan patolojik bir tür meraktan ötürü işleniyordu. 

Ama seri katiller kurbanlarını siyasi, kişisel ya da maddi sebeplerden ötürü öldürmez. Bu katiller daha ziyade toplumun belirli bir kesimine duydukları şiddetli bir öfke sebebiyle cinayet işlerler. Ayrıca bunların birilerinin komşusu, babası, arkadaşı olduklarını da unutmamak gerekir. 

Elinizdeki bu kitap sizi seri katillerin karanlık dünyalarına götürecek, onları normal bir insandan seri katile dönüştüren unsurları tartışacak.