KATEGORİLER

Sevgili Charlie

Sevgili Charlie Kategori: Biyografi Yazar: Earle P. Martin Yayınevi: Özgür Dil: Türkçe Sayfa: 134 Sayfa

SEVGİLİ CHARLIE – Earle P. Martin / DENEME  

Bir dedenin otistik torununa yazdığı mektuplardan oluşan, okuru ´´Otizm´´ ile tanışmasını sağlayacak bir kitap. Amatör ruhla yazılmış notlardan oluşan kitap otizm sizi çok ilgilendirmiyorsa veya bu konu üzerine araştırma yapma niyetiniz yoksa okunması çok da kolay değil maalesef...

www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp   inkinde kitap ile ilgili bir yorum okuyabilirsiniz.

 http://www.youtube.com/user/KitapOkumak

                    https://twitter.com/kitap_okumak                                 

                       https://www.facebook.com/pages/Kitap–Okumak–‰C4‰B0ster–misin/327927040637181

Arka Kapaktan :

Bir Büyükbabanın Torununa Sevgi Dolu Mektubu / Otizmle Yaşam Klavuzunuz

Otizmli genç bir delikanlının büyükbabası olan Earle, ilk olarak sevgili torunu Charlie’nin durumunu değerlendirmem ve ona çeşitli önerilerde bulunmam için benimle bağlantıya geçti. Onlar kendilerini yalnızca Charlie’nin eksiksiz ve dolu dolu bir yaşam sürebilmesi için tüm olanakları sonuna dek zorlamaya adamakla kalmayıp, aynı zamanda bu küçük delikanlıyı anlama konusunda benzersiz bir yaklaşım sergileyerek, onu iyi bir insan olma yolunda erişebileceği en üst düzeye ulaştırmak için yılmaz bir gayret sarf etmekteydiler.

Kitap Charlie’ye şahsi bir ileti şeklinde başlar ve burada Earle, zamanı geldiğinde hayatta olamama ihtimaline karşın, torununun sorabileceğini düşündüğü tüm soruların yanıtlarını verir, kitapta gözden kaçmayan bir diğer nokta ise, Earle’nin onca derin soruyu, otizmin gerektirdiği kavrayış gücü ve somutlukla ele alabilme yetisidir.

 

Earle’nin sahip olduğu ve benim hayatım boyunca çok nadiren karşılaşma fırsatına eriştiğim samimiyet, dobralık ve insancıllık özelliklerinin tümüne bu kitapta tanıklık edeceksiniz. Sizin de benim gibi bu kitabı okumaktan büyük zevk duyacağınızdan kuşkum yok.
– Dr. Gary B. Mesibo