KATEGORİLER

Kavgam

Kavgam Kategori: Biyografi Yazar: Adolf Hitler Yayınevi: Manifesto Dil: Türkçe Sayfa: 543 Sayfa

 KAVGAM – Adolf Hitler / BİYOGRAFİ

"Eğer Hitler"in `Kavgam` adlı kitabını ciddiye alarak okusaydık İkinci Dünya Savaşı`nın çıkmasına engel olurduk." Churchill.

Vakit ayırıp okursanız Hitler´in ne kadar büyük bir vatansever olduğunu görebilirsiniz. Ancak vatanseverlik ırkçılıkla birleşince insanlık tarihinin en büyük katliamının nasıl ortaya çıktığını fark edeceksiniz. Vatandaşlık bilinci edinmeden vatanseverlik yaptığını zannedenlerin ırkçılık batağına düşmemeleri pek mümkün değil. İbret almak üzere okunabilir.

www.genel-blog.com/2015/08/adolf-hitler-kavgam-kitap-ozeti.html adresinde Kavgam ile ilgili çok daha fazla yorum okuyabilirsiniz.

blog.milliyet.com.tr/kavgam---adolf-hitler/Blog/ farklı bir değerlendirme bulacaksınız.

Tanıtım Bülteninden : ****Dünyayı değiştiren ve kitleleri en fazla etkileyen kitaplardan biridir. Hitler`in propagandaya verdiği önemi görünce bunun ne demek olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz. Bir devleti ve devletin yapması gerekenleri vatandaşlık, ırkların üstünlüğü, Hitler`in günlük meselelere bakışı, onları değerlendirişi ve bu meselelerden kendine dersler çıkarması kalabalıkların ne işe yaradığı, diğer insanların daha doğrusu kendi ırkından olmayanların ne olduğunu kendi yazdıklarından okumak insanı en çok etkileyen tarafdır. İngiltere Başbakanı Churchill`in şu sözleri bu kitabın değerini anlamak için yeterlidir. "Eğer Hitler"in `Kavgam` adlı kitabını ciddiye alarak okusaydık İkinci Dünya Savaşı`nın çıkmasına engel olurduk."

Kitaptan : ***Şeref ve namusunu yitiren kavimlerse genellikle bağımsızlık ve hürriyetlerini de kaybetmeye mahkumdurlar .

***İnsan ancak sevdiği şeyler uğruna dövüşür. Saygı duyulan şey ise sevilir. Saygı duymak içinse bilmek şarttır.

***İnsanlara yollarını şaşırtmak mümkünse de Tanrı hiçbir zaman aldanmaz.

***İnsanlar kendilerine kanun yaptıktan sonra bu kanunlar için yaşadıkları zannına kapılırlar .

***Tarih derslerinin amacının sadece tarihleri ve olayları öğretmekten ibaret olmadığını maalesef tarih öğretmenlerinin bile çok azı anlayabilmektedir. Mesela, bir savaşın veya bir hükümdarın tahta çıkma tarihini öğrencilerin doğru olarak bilmesinin hiçbir önemi yoktur. Zaten önemli olan da bu değildir. Tarihin amacı tarihi olayları meydana getiren nedenleri araştırıp öğrenmektir.

***Basın I.dünya savaşı yıllarında tamamen art niyetli birtakım karanlık güçlerin elindeydi.

Gençlik yıllarımda Viyana’dayken halkı eğitmeye yönelik bu gücün sahiplerini tanıma fırsatım olmuştu.

Beni ilk hayret ve dehşete düşüren, toplumun en kutsal değerlerine ve eğilimlerine ters düşse bile basının belli bir fikri empoze etme başarısının çok kısa bir zamanda gerçekleştirilmesiydi. Basın, bir kaç gün içinde, oldukça önemsiz hatta komik bir olayı kısa bir sürede çok önemli bir devlet meselesi haline getirerek aslında en önemli bir meseleyi kamuoyunun dikkatinden kaçırıp unutturma gücüne sahip oluşuydu.

Kavgam, Adolf Hitler

 

·         https://www.facebook.com/pages/Kitap–Okumak–‰C4‰B0ster–misin/327927040637181

·         http://www.youtube.com/user/KitapOkumak

·         https://twitter.com/kitap_okumak

 

 

Arka Kapaktan :

İşgal altındaki topraklarımız anavatana ateşli protestolarla değil, kılıcın indirdiği zafer darbeleriyle katılabilir. 

Daha önce de değindiğim gibi, dünyanın altını üstüne getiren büyük olayların tamamı yazı ile değil, sözle meydana getirilmiştir. 

Siyasi kuruluşlar karşılıklı çıkarlarından dolayı birbirleriyle göstermelik olarak anlaşırlar. Benim felsefi doktrinim ve partim bu çıkar gruplarıyla kesinlikle anlaşamaz, çünkü benim doktrinim dünyayı tekrar mutlu bir şekilde yaşatacak güce sahiptir. Böyie bir idealde elbetteki geçici anlaşmalar söz konusu olamaz. 

Beceri ve yetenek eğitimin bir ürünü değildir. Bu yetenek kişide doğuştan vardır. Yani bu Tanrı´nın bir lutfudur. 

– Adolf HİTLER