KATEGORİLER

Sınırsız Güç

Sınırsız Güç Kategori: Bireysel Gelişim Yazar: Anthony Robbins Yayınevi: İnkılap Dil: Türkçe Sayfa: 431 Sayfa

SINIRSIZ GÜÇ - Anthony Robbins / BİREYSEL GELİŞİM

Kendi alanında en çok okunan kitaplardan biri. Okuduğunuzda neden çok satılanlar arasında yer aldığına hak verebilirsiniz. Yazar tüm kitap boyunca verdiği en temel mesaj kararlı olarak hedefleriniz uğruna disiplinli eyleme geçmek gerektiğidir. Eylem yoksa karar yok demektir. O halde hedefe ulaşmayı beklemek anlamsız olacaktır. Okumanız hayatınıza bir çok şeyler katacaktır.  daha-iyisini-yapabilirmiyiz.blogspot.com.tr/2014/08/snrsz-guc-anthony-robbins-1992-kitap.html  ve motivasyonarayanlara.blogspot.com.tr/2014/04/snrsz-guc.html  bloglarında kitapla ilgili oldukça detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

www.facebook.com/www.kitapokumakistermisin/   www.youtube.com/user/KitapOkumak/videos

Kitaptan: ***   Duygular bizim kontrolümüzde olan şeylerdir.

***   İnsan yaşamak için doğmuştur. Yaşamaya hazırlanmak için değil.

***   Kaderinizi kontrol eden üç karar şunlardır:
1. Nelere odaklanacağınıza karar vermek.
2. Bir şeyin sizin için ne anlam taşıdığına karar vermek.
3. İstediğiniz sonuçları yaratmak için ne yapacağınıza karar vermek.

***   Eğer eylem yoksa aslında karar vermemişsiniz demektir.

***   Başarının sırrı acıyla zevkin sizi kullanmasına izin vermektense, acıyla zevki kendiniz kullanmayı öğrenmektir. Bunu yaparsanız hayatınızın kontrolünü elinize alırsınız. Yapmazsanız hayat sizi kontrol eder.

Arka Kapaktan:

Evet, yaşamda istediğiniz herhangi bir şeyi yapabilir, yaratabilir, başarabilir ve elde edebilirsiniz. Zihinsel gücün sihiri konusunun en büyük ustası olan Robbins, bu sayfalarda kendi kendinizi nasıl kullanacağınızı göstermektedir. 0, hırsla ve incelikleriyle; ne isterseniz olabileceğinizi, ne yapabileceğinizi ve ne yapamayacağınızı zihninizin durumunun belirlediğini, tüm başarılı sonuçların modellenebileceğini ve aynen tekrarlanabileceğini göstermektedir Size; dakikalarla ifade edilen sürelerde zihninizin korkuları yok etmek için nasıl yeniden programlanacağını, vücudunuzun çok sağlıklı ve enerjili olması için hangi yakıtların kullanılacağını, diğer kişilerle olan ilişkilerinizi nasıl geliştireceğinizi, nasıl ikna edici bir iletişimci olunacağını ve karşılaştığınız herhangi bir kişiyle ahengin anında nasıl sağlanacağını, diğer kişilerin başarılarını kendiniz için tekrar nasıl modelleyeceğinizi, zenginlik ve mutluluğun beş anahtarını. Asıl Başarı için nasıl ustalaşılacağını açıkladıkça; coşkusu salgın hastalık gibi herkese bulaşmaktadır.
Robbins onu kişisel başarının yeni bilimi olarak adlandırmaktadır. Siz de onu hayatınızda karşılaştığınız en iyi şey olarak adlandıracaksınız.