KATEGORİLER

İletişimsizlik Eğitimi

İletişimsizlik Eğitimi Kategori: Bireysel Gelişim Yazar: Kadir Özer Yayınevi: Sistem Yayıncılık Dil: Türkçe Sayfa: 186 Sayfa

İLETİŞİMsizlik BECERİSİ - Doç. Dr. Kadir Özer / BİREYSEL GELİŞİM

İletişim alanında kaynak arayanlar için tavsiye edilecek bir çalışma. Zaten hayatımızın hemen her gününde yaşadığımız problemlerin temelinde iletişim hataları yatmıyor mu? Bu konuda kendini geliştirmek üzere kaynak arayanlara önereceğimiz ciddi bir eser. İlgiliyseniz mutlaka size yararı dokunacaktır.

www.neokuyorum.org/a-kadir-ozer-iletisimsizlik-becerisi/  ve emel-kitaplk.blogspot.com.tr/2011/04/iletisimsizlik-becerisi-kisisel-gelisim.html linklerinde bloggerların kitapla ilgili değerlendirmeleri size ışık tutabilir.

www.facebook.com/www.kitapokumakistermisin/ www.youtube.com/user/KitapOkumak/videos

Arka Kapaktan:

İletişim, insanların birbirlerini dinlemeye ve anlamaya değer görme ve farklılıkları arasından aynılıkları oluşturabilme becerisidir. İletişimsizlik Becerisi, insan insana temasların işimsizlik" ile sonuçlanmasına neden olan üç temel yanılgı üzerinde durmaktadır.
A. Kadir Özer´e göre bireyler;
- yaşadıkları duyguların sorumluluğunu birbirlerine yüklediklerinde,
- bireysel bir tercihi veya düşünceyi "doğruluk veya haklılık" olarak gördüklerinde ve
- ne söyledikleri yerine ´nasıl kişiler´ olduklarını merak ettiklerinde, aslında sadece konuşabilmeyi becermiş oluyorlar, iletişimi değil...