KATEGORİLER

Umut

Umut Kategori: Bireysel Gelişim Yazar: Ali Rıza Soyaslan Yayınevi: Gonca Yayınevi Dil: Türkçe Sayfa: 203 Sayfa

UMUT – Ali Rıza Soyaslan / KİŞİSEL GELİŞİM

Engellilere yönelik, moral motivasyon sağlayıp, ´´Ümitsizlik´´ batağına düşmemeleri için güzel sözler, günümüzden ve geçmişten yerli ve yabancı  başarılı olmuş engellilerin kısa  hayat hikayelerinden  derlenmiş bir ´´Engellilere Özel´´  kişisel gelişim kitabı orataya çıkmış. Engelliler kadar yakınlarının ve hatta engelli ´´adayı´´ olarak herkesin okuması gereken ve onları anlamaya yönelik küçük de olsa bir adım atmayı sağlayan bir kaynak. Kitabın handikapı, Kur´an ve hadislerden alıntılar almış olmasına rağmen diğer dinlere mensup veya inanmayan engellileri fark etmemiş olması denilebilir. Kitap sadece ´´Muhammedilere´´ yönelik duruşunda kararlı görünüyor. Netice de ‰99´u (!) müslüman olan bir coğrafyada diğer dinlerden alıntı yapmak oldukça zor, belki de gereksiz görülmüş olmalı.

Yazarın bu tutumuna eleştiri getirmekle beraber saygı duymamız gerektiğinin farkındayız. Biliyoruz ki  kitaplar onu kaleme alanın evladı gibidir. 

Kitabın derlenmesi, basımı ve dağıtımında gayret gösteren tüm ekibe, çalışmalarının devamını ve başarılar diliyoruz.

Engellilerin iç dünyasından  haberdar olabilmek, empati kurmak adına okunmalı. Hediye olarak da pekala düşünülebilir. Kimin iç dünyasında nasıl etki edeceğini, nasıl fırtınalar koparacağını bilemezsiniz.  

Arzu ederseniz www.kitapsozler.com/  linkinde kitapla alakalı değerlendirmeyi okumanız mümkün.  

www.ozurlulergazetesi.com/author_article_detail.php adresinde Kütahya Tavşanlı´da yayın hayatına devam eden POZİTİF Özürlüler gazaetesine göz atabilirsiniz.

 www.ozurlulergazetesi.com/author_article_detail.php linki UMUT kitabının hazırlanış öyküsünü anlatıyor. 

www.youtube.com/watch Engellilere Kişisel Bilgiler Kitabı–GÖRME ENGELLİLERE SESLİ KİTAP dinlenebilir.

www.facebook.com/Kitap-Okumak-%C4%B0ster-misin-327927040637181/   www.youtube.com/user/KitapOkumak/videos

Arka kapaktan :

"Kalk. silkelen, kendine gel! Umutsuzluğa sarılma, umutsuzluk şeytandandır! Ümit etmek Allah´tandır!" Ne güzel söylemiş Şems–i tebrizi...

Umut dolu olmalı bir Müslüman. Yaşantısındaki her alana pozitif mutluluklar saçmalı. Müslüman ile diğer dinlere mensup insanlar arasında fark olmalı. Bu fark umut olmalı. Engellilerin dünyası ise bambaşka. Seninle benim aramda fark var, Umut diyorlar. Her alanda Başarılılar...

Şükür hâlindeler. Engelli kardeşlerimizin dünyalarına girdikten sonra başarının ne demek olduğunu gördüm. Var olana şükür etmenin anlamını öğrendim.

Hz. Mevlana ne güzel söylemiş:

–  Güçlük kolaylıkla beraberdir, kendine gel, ümidi bırakma!

Akıllı insan bilir ki, ölümün arkasında bile daha güçlü bir hayat beklemektedir.

 

–  Dua ve İbadet; Allah ile beraber olmaktır. Allah ile olan kimse için; ölümde ömürde hoştur.