KATEGORİLER

Soruların Gücü

Soruların Gücü Kategori: Bireysel Gelişim Yazar: Marilee G. Adams Yayınevi: Goa Dil: Türkçe Sayfa: 152 Sayfa

 SORULARIN GÜCÜ –  Marilee G. Adams / KİŞİSEL GELİŞİM

Oldukça yararlı ve farklı bir kitap. Okudukça soru sormanın önemini ve gücünü fark edeceksiniz. Okumakta yarar olduğuna inanıyoruz.

http://www.gamet.com.tr/  adresinde kitap ile ilgili bir yorum okuyabilirsiniz.

Arka Kapaktan :

Her gün, hepimiz kendimize çesitli sorular sorariz, "Ne giysem?"gibi bir sorudan "Yasamimda neler yapmaliyim?" gibi bir soruya kadar. Marilee Adams kendinize sordugunuz sorularin türünün özsayginizi, iliskilerinizi ve mesleginizi nasil derinden etkileyebildigini gösteriyor. Marilee, düsünce, eylem ve sonuçlari dönüstürmek için kullanimi kolay bir sistem olan SorularlaDüsünmeyi tanitiyor. Yeni bakis açilari ve seçeneklerle, isinizi, iliskilerinizi ve yasaminizi degistirecek güçlü, becerikli adimlar atabilirsiniz. "Marilee´nin çalismasi sorularin gücüne iliskin bugüne kadar rastladigim en derin ifadeye sahip. Dogru: Sorularimizin yarattigi dünyalarda yasiyoruz." – David Cooperider,Ph.D., Appreciative Inquiry adli kitabin yazarlarindan ve Profesör, Case Western Reserve, Weather School of Management.

"Marilee Adams pek azimizin yaptigi bir seyi, herhangi bir sorunun en iyi sonucunun bir cevap degil, daha iyi bir soru olacagini fark ediyor! Birçok insanin iste ve özel yasaminda faydali bulacagi, kolay anlasilir bir kitap yazmis." Dee Hock, Kurucu ve Yönetim Kurulu Baskani Emekli Profesör, Visa International

"Bu kitap sirket yöneticilerinin kendi yetenekler listesine bir kez daha göz atmasina neden olabilir. SorularlaDüsünme henüz oraya girmediyse, yazi tahtasina geri dönmenin zamani gelmis olabilir. Marilee bu yetenegin sirket basarisi için neden bu kadar gerekli oldugunu ve ne kadar kolay elde edilebilecegini gösteriyor." – Beverly Kaye, Ph. D, Love ´Em and Love It, Don´t Leave It adli kitabin yazarlarindan

"Çok ilgi çekici. Sorularinizi Degistirin, Yasaminiz Degissin yalnizca SorularlaDüsünmenin nasil daha üretken ve insancil is yerleri yaratacagini göstermekle kalmiyor, okuyucuya yasaminin her alaninda daha mutlu ve etkili olmasini saglayacak heyecan verici yeni bir bakis açisi da sunuyor." – Cary Cherniss, Ph. D., (Daniel Goleman´la birlikte, Ph.D.) The Emotionally Intelligent Workplace adli kitabin yayincilarindan ve Consortium for Research on Emotional Intelligence in Organizations yöneticilerinden.