KATEGORİLER

Tongue Fu

Tongue Fu Kategori: Bireysel Gelişim Yazar: Sam Horn Yayınevi: Boyner Dil: Türkçe Sayfa: 289 Sayfa

 TONGUE FU – Sam Horn / KİŞİSEL GELİŞİM

Okumak size çok şey kazandıracak. Şaşırtıcı şekilde akıcı ve okuru için çeken bir üslubu var kitabın. Bugüne kadar okumasını önerdiğimiz herkes büyük bir memnuniyetle okuyup, bizlere teşekkür ettiler. Kütüphanemizin en iyi yerlerinden birinde yer alıyor eser. Tavsiye ederiz.

http://blog.milliyet.com.tr/tongue–fu–sozlu–dovus–sanati/Blog/?BlogNo=38326  www.romanozetleri.org/sam-horn-tongue-fu-kitabi-romani-ozeti.html ve  www.kigem.com/sozlu-dovus-sanati-tongue-fu-kitabi.html  bu linklerden kitap hakkında değerlendirmeler bulabilirsiniz.,

·         www.facebook.com/Kitap-Okumak-%C4%B0ster-misin-327927040637181/  www.youtube.com/watch

 Kitaptan : *** Virginia Satir, "Başka insanların sınırlı algılamalarının bizi tanımlamasına izin vermemeliyiz" der. Aynı şekilde kendi sınırlı algılamalarımızın da başka insanları tanımlamasına olanak tanımamalıyız.

*** Eğer bir problem görüyorsanız, bu sizin probleminizdir. Eğer birisinin bu konuda bir şeyler yapması gerektiğini düşünüyorsanız, unutmayın ki siz de herkes kadar birisiniz...

*** Tartışma bilgi değiş tokuşu, münakaşa ise duygu değiş tokuşudur.

*** Nasıl bir insan olduğumuzu, görmezden gelmeyi tercih ettiğimiz şeyler kadar çok belirleyen başka bir şey yoktur.

*** Birinci sınıf bir ilişkinin göstergesi tarafların hasım haline gelmeden karşıt görüşleri savunabilme yeteneğine sahip olmasıdır.

*** Yıkıcı ama sözcüğünün yerine yapıcı "ve" sözcüğünü kullanmaya başlayın.

*** Öfkeliyken konuşun, bütün zamanlar için pişman olacağınız en iyi konuşmayı yapmış olursunuz.

*** İnsanların yanlış yanlarını tartışmak bunları derinleştirmekten başka bir işe yaramaz.

Arka Kapaktan :

Kişiler arası iletişimde anlaşmazlıkları uyuma dönüştürmenin, sözlü çatışmalardan kaçmanın ve iletişimi insanlarla huzurlu birlikteliğin bir aracı haline getirmenin yollarını anlatan ve tüm dünyada etkili olan TONGUE FU felsefesi şimdi de okulda. Bu kitap, TONGUE FU iletişim sanatını okul hayatında öğretmenlere, öğrencilere, velilere ve okul yöneticilerine uygulama yollarını anlatıyor.Bu kitapla öğrenciler, okulda ders olarak öğretilmeyen ama gerçek hayatta başarılı olmada çok önemliolan; yapıcı iletişim kurma, çevreleri ile işhirligi içinde yaşama ve anlaşmazlıkları çözme konularında bilgi sahihi olacak ve öğretilenleri uygulayarak gelecekteki başarıları için büyük bir avantaj yakalayacaklar.Okul Hayatında TONGUE FU ile öğretmenler, veliler ve okul yöneticileri okul hayatından verilen gerçek yaşam örnekleriyle çaresizlikten kaynaklanan sinirliliği aşmanın, sabırsızlığı eşriuyuma çevirmenin, anlaşmazlıkları tatlıya bağlamanın, monologları kiharcn sona erdirmenin, zorhalardankurtulmanın ve niyetleri eyleme dönüştürmenin mucizeviyollarını öğrenecekler.