KATEGORİLER

İnternetin Kararttığı Hayatlar

İnternetin Kararttığı Hayatlar Kategori: Bireysel Gelişim Yazar: Osman Özsoy Yayınevi: Pozitif Dil: Türkçe Sayfa: 343 Sayfa

 İNTERNETİN KARARTTIĞI HAYATLAR – Prof.Osman Özsoy / KİŞİSEL GELİŞİM

Gayet akıcı bir kalemi olan yazarımız, internet gerçeğini tamamı ile red etmeden ve moralimizi de bozmadan, onunla nasıl yaşanması gerektiği yönünde tecrübelerini ve bilimsel çalışmaları paylaşmış. Bu eseri özellikle internet ile hiç ilişki kurmayan / kuramayan ebeveynlerin okumasını ve kitaptaki paylaşımların ışığı altında günlük hayatlarına yön vermelerini öneririz.

youtube/user/Kitapokumak   facebook / Kitapokumak

Arka Kapaktan:

İnternet kaynaklı nedenlerle hayatı kararan insanlara dair örnekler giderek artıyor. Bu kitap, dünyanın en genç bilgisayar kullanıcısına sahip olan ülkemiz insanına güvenli internet kullanımı konusunda ışık tutmak, internet kaynaklı olası risklere dikkat çekmek üzere kaleme alındı. Kitabın amacı, başta çocuklar ve gençler olmak üzere, aileyi ve toplumu internetin olumsuz etkileri konusunda bilgilendirmek, internet kaynaklı herhangi bir sorunla karşılaşmalarını engellemek, bu konuda ülkemizde ve dünyada yaşanan örnekleri paylaşarak benzer olayların tekrarlanmasının önüne geçmektir. Birçok insan henüz farkına varmamış olsa da, bugün internet kullanırken gösterilen dikkatsizliğin geleçekte büyük sorun oluşturma riski bulunmaktadır. Kaldı ki internet, başkalarıyla paylaşmak istemediğimiz kişisel bilgilerimizin, çok özel yazışmalarımızın ve görüntülerimizin kontrol edilmesi riskinin yanında, oluşturduğu bağımlılık, insan sağlığını olumsuz etkileyen yeni hastalık türlerine yol açmması ve internet üzerinden karşılaşılan ve hayatı karartan uygulamarla farkına varılmadan hedef halina gelinmesi gibi nedenlerle ciddi sorunları da beraberinde getirmektedir. İnsanlık tarihinin en önemli buluşlarından olan internetin yararlarını saymak ciltler dolusu kitap tutar. Alanında bugüne kadar yazılmış en kapsamlı çalışma olan bu kitap, en bir kişiyi internetin oluşturduğu risklerden sakındırmak için kaleme alındı.